Panorāma

Arī Latvijā izplatās jaunais koronavīrusa paveids

Panorāma

IKP pērn krities mazāk, nekā prognozēts

Atstādina Ikšķiles novada mēru

Ikšķiles mērs Trapiņš par atbrīvošanu no amata vērsīsies tiesā

Par dažādiem pārkāpumiem no amata atbrīvotais Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (Zaļā partija) sola vērsties tiesā.

ĪSUMĀ:

  • Pašvaldību lietu ministrs par pārkāpumiem atbrīvojis no amata Ikšķiles mēru.
  • Ikšķiles mērs Trapiņš pārkāpumus noliedz, par atlaišanu sola tiesāties.
  • Trapiņš atbrīvošanu no amata saista ar pretošanos novadu reformai.
  • Ministrs šādu rīcības motīvu noliedz.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs no “Attīstībai/Par!” Trapiņu no amata atbrīvojis par vairākiem viņa darbībā konstatētajiem pārkāpumiem.

Ikšķiles mērs Trapiņš par atbrīvošanu no amata vērsīsies tiesāJānis Kincis

Trapiņš sarunā ar Latvijas Radio norādīja, ka pašlaik nevar un nevēlas detalizēti komentēt VARAM ministrijas izteiktos pārmetumus, jo vēl jāiepazīstas ar pamatojumu viņa atbrīvošanai. Trapiņš uzskata, ka pats un visa dome labi strādā iedzīvotāju labā un pastiprināto ministrijas interesi Ikšķiles novadam viņš saista ar sīvo pretestību administratīvi teritoriālās reformas turpināšanai. 

Par Pleša pieņemto lēmumu Trapiņš sola tiesāties.

“Konteksts noteikti ir novadu reforma, pret ko Ikšķile skaļi ir iebildusi. Pārmetumi par sistemātiskiem pārkāpumiem neiztur kritiku. Lai tie būtu sistemātiski pārkāpumi, tie arī ir jāpierāda. Es viennozīmīgi vērsīšos tiesā, lai tā pasaka, vai taisnība ir Plešam vai Trapiņam,” sacīja Trapiņš.

Plešs piektdienas rītā LTV “Rīta panorāmā” noliedza, ka vēršanās pret Trapiņu būtu saistīta ar novadu reformu, uzsverot, ka tas ir viņa pienākums nepieļaut turpmāku rīcību, kas var kaitēt sabiedrības interesēm.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) jau oktobrī prasīja skaidrot privātuzņēmuma ieguldījumu pašvaldības ceļā. VARAM secināja, ka mērs par to vienojās ar komersantu, bet tā ir domes kompetence. Komersanta ieguldījumi ceļu remontā, iespējams, nav atbilstoši tiesību aktiem. Turklāt ceļa atjaunošanas darbos ir patvaļīgas būvniecības pazīmes. Savukārt par būvniecību kādā pašvaldības īpašumā VARAM decembrī prasīja vērtēt būvvaldes darbību un izpilddirektores atbilstību amatam.

“Likumos noteikto pienākumu nepildīšana, normatīvo aktu pārkāpumi, patvaļīga būvniecība, būvatļaujai neatbilstoša saimnieciskā darbība, necaurskatāmi pašvaldības ceļu atjaunošanas darbi, nelikumīga rīcība ar pašvaldības mantu, vienpersoniski pieņemti aizdomīgi darījumi un lēmumi. Šo pārkāpumu virkni varētu tikai uzskaitīt un uzskaitīt. Ministrijas speciālistu vērtēto pārkāpumu saraksts ir tiešām iespaidīgs un runā pats par sevi,” paziņoja ministrs Plešs.

Ministrija par konstatēto apsvēršot vēršanos tiesībsargājošajās iestādēs.

Trapiņš uz karstām pēdām sasauktā domes preses konferencē  stāstīja, ka ministrijas lēmumu pārsūdzēs un norādīja, ka par viņu izplatīts daudz apmelojošas informācijas.

 

Tikmēr opozīcija Ikšķilē VARAM lēmumu vērtē kā pareizu, jo par Trapiņa iespējamajiem pārkāpumiem runāts jau ilgi. “Šo lēmumu principā jau gaidījām jau kādu laiku, jo uz Trapiņa kunga pārkāpumiem visdažādākajiem mēs jau norādījām ilgākā laika posmā, arī vairākas reizes lūdzām viņam personiski atkāpties,” sacīja Ikšķiles novada domes deputāts Jānis Kravalis (Nacionālā apvienība).
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt