Dienas ziņas

Izmeklēšana pret «Swedbank» pieņemas spēkā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ikšķilē uzlabo ugunsdrošības risinājumus

Ikšķiles mācību iestādēs uzlabo ugunsdrošības risinājumus

Lai ugunsgrēks tiktu atklāts, vēl pirms tas nodarījis postījumus, Ikšķiles novadā visās mācību iestādēs ieviesta jauna sistēma. Līdzīga tikšot uzstādīta arī daudzstāvu dzīvojamās mājas.

Ugunsdrošības prasības, kas jāievēro publiskās telpās, pie kurām pieskaitāmas arī skolas un bērnudārzi, nosaka Ministru kabineta noteikumi. Rūpējoties par drošu vidi, Ikšķiles novads spēris soli tālāk, mācību iestādēs izveidojot tādu informācijas sistēmu, kurā   ugunsgrēka signalizācija apvienota ar drošības sistēmu.

"Ja projektētājs domā tikai par ugunsdrošības jautājumiem, viņš izprojektēs to kā ugunsdrošības sistēmu, bet mēs papildus ieviesām vēl fiziskās drošības elementu," klāsta Ikšķiles novada pašvaldības drošības jautājumu speciālists Oļegs Rītiņš.

Sadūmojuma gadījumā, kas šoreiz gan radīts mākslīgi, pirmo trauksmes signālu saņem mācību iestādes dežurants. Ja trīs minūšu laikā tā saucamā mazā trauksme nav atcelta, signalizācija skan visā ēkā.

 "Pie tās sistēmas ir dators, kur uz ekrāna uzreiz parāda, kurā vietā kas ir noticis," teica pirmsskolas izglītības iestādes (PII) "Čiekuriņš" dežurants Jānis Vucins. 

Ieslēdzoties ugunsgrēka signalizācijai, gaiteņos uzstādītās ugunsdrošās durvis  aizveras automātiski, savukārt pie evakuācijas durvīm bērnu drošībai uzstādīts īpašs terminālis, kurā, nospiežot pogu, atskan lokāla trauksme un durvis var atvērt.

"Tas terminālis ir uzstādīts tikai tāpēc, lai šīs durvis varētu atvērt personāls. Auklītes, pedagogi, jebkurš pieaugušais cilvēks, bet ne bērni," saka Ikšķiles novada pašvaldības drošības jautājumu speciālists Oļegs Rītiņš.

"Cilvēki uztraukuma gadījumos tomēr nespēj adekvāti domāt un reaģēt, lai cik viņi būtu labi apmācīti, bet tas ir tas brīdis, kad mēs saņemam atbalstu no šīs sistēmas," piebilst PII "Čiekuriņš" vadītājas vietniece Kristīne Ose-Stuģe.

Papildu drošību Ikšķilē plānots ieviest arī daudzdzīvokļu mājās, neraugoties uz to, ka noteikumi paredz, ka no nākamā gada janvāra ikvienā dzīvoklī jābūt dūmu detektoram.

"Bet ir jautājums, vai tas notiks, vai cilvēki būs tik aktīvi?

Mūsu projekts paredz aprīkot kāpņu telpas, bēniņus un pagrabus ar automātisko sistēmu, līdzīgi kā ir šeit," norāda Rītiņš.

Šāds ieguldījums varētu attaisnoties, jo neviens no uzrunātajiem daudzdzīvokļu namu iemītniekiem vēl nesteidz iegādāties dūmu detektoru, un arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārbaudes paredzētas tikai sūdzību gadījumos.

Uzstādīt automātiskās sistēmas daudzīvokļu mājās sākšot jau šoruden, tomēr tas neatbrīvo dzīvokļu saimniekus no likumā prasītā dūmu detektora iegādes un uzstādīšanas arī dzīvokļos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti