Ikšķiles iedzīvotāju aptauja par pievienošanu Ogres novadam notiks maijā

Ikšķiles novada iedzīvotāju aptauja par iespējamo pašvaldības pievienošanu citām administratīvajām teritorijām notiks no 9. maija līdz 11. maijam, informēja pašvaldība. Lēmumu organizēt novada iedzīvotāju aptauju pašvaldība pieņēma piektdien, 29. martā, domes sēdē. Aptaujas laikā, līdzīgi kā vēlēšanās, vairākas stundas dienā būs atvērti vēlēšanu iecirkņi.

Pašvaldība informē, ka ne tikai veido uz attīstību vērstu budžetu un iegulda finanšu līdzekļus novada attīstībai nozīmīgu infrastruktūras objektu būvniecībā un atjaunošanā, bet arī veic iemaksas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā. Pašvaldība arī iegulda novada iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā, pilnībā veic pašvaldības funkcijas un nodrošina kvalitatīvus pašvaldības pakalpojumus.

Tomēr tapis zināms, ka reformas ietvaros Ikšķiles novada administratīvo teritoriju ir paredzēts pievienot citiem novadiem. Turklāt pievienošana tiek plānota, neizvērtējot Ikšķiles novada iedzīvotāju iespējamos ieguvumus vai zaudējumus, uzskata novada domē.

Nosakot Ikšķiles novada pievienošanu novadam, kurā nav līdzīgu izaugsmes rādītāju un ir citas galvenās prioritātes un vajadzības, būtiski tiks kavēta Ikšķiles novada turpmākā izaugsme, jo tā vietā, lai attīstītu savu pakalpojumu grozu, noteikta finansējuma summa tiks novirzīta citas teritorijas infrastruktūras uzturēšanai un Ikšķiles novadā dzīvojošo nodokļu maksātāju nauda veicinās nevis viņu pašvaldības teritorijas attīstību un pakalpojumu kvalitātes pieaugumu, bet gan tiks novirzīta mazāk attīstīto teritoriju situācijas uzlabošanai, kas jau šobrīd tiek veikta pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda maksājumu veidā, uzsver pašvaldībā.

Ikšķiles novads norāda, ka administratīvo robežu maiņas veikšanai nepieciešams iedzīvotāju atbalsts, ko paredz arī spēkā esošie likumi un Satversme.

KONTEKSTS:

Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vientnieks Česlavs Batņa intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" piektdienas rītā sacīja, ka novads ir pašpietiekams un pilda visus nosacījumus, kas ierakstīti likumā. Novadā piecu gadu laikā par 9% audzis iedzīvotāju skaits un kāpusi dzimstība. "Mēs runājam par lokālpatriotismu. Es nesaku, ka šādai reformai nav jābūt, bet mēs nedrīkstam izjaukt strādājošu sistēmu. Ja iedzīvotāji gribēs apvienoties, mēs to respektēsim," teica Batņa.

Savukārt aptuveni 50 Ikšķiles novada Turkalnes iedzīvotāji lūguši pašvaldību ministrijai iespēju pievienoties Ogres novadam vēl pirms reformas sākuma. Par galveno argumentu tiek minēts sliktais ceļš, kā arī sabiedriskā transporta neesamība un attālums līdz novada centram. Batņa intervijā Latvijas Televīzijai uzsvēra, ka vēstules autori ir tikai 10% no Turkalnē dzīvojošiem. Citi iedzīvotāji esot pauduši pārsteigumu par šādas vēstules eksistēšanu un tādēļ nepieciešams arī saprast patiesās iedzīvotāju vēlmes, teica Batņa.

Ogres mērs Egils Helmanis tikmēr noliedza, ka būtu paziņojis par Ikšķles pievienošanu Ogrei. Helmanis Latvijas Radio stāstīja, ka šie jautājumi ir Saeimas kompetencē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt