Ikšķiles dome par spīti VARAM aizliegumam izsludina iedzīvotāju aptauju

Ikšķiles novada dome pirmdien, 29. aprīlī, ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu, kas nosaka vadlīnijas balsošanas komisijai, kā organizēt Ikšķiles novada iedzīvotāju aptauju par Ikšķiles novada nepievienošanu kādam citam novadam.

Aptauja sākas jau pirmdien, un “tajā ir vēlme noskaidrot iedzīvotāju viedokli jautājumā: “Vai Jūs esat par Ikšķiles novadu kā patstāvīgu Latvijas Republikas administratīvo teritoriju?”" Iedzīvotāji savu viedokli var izteikt klātienē Klientu apkalpošanas centros Ikšķilē un Tīnūžos to darbu laikā, kā arī elektroniski ar elektronisko parakstu, paziņojumā medijiem informēja Ikšķiles novada dome.

Aptaujā var piedalīties Ikšķiles novadā dzīvesvietu deklarējušās personas no 15 gadu vecuma. Balsojot klātienē, aptaujas dalībniekam  jāuzrāda derīga pase vai personas apliecība.

Savukārt, 9., 10. un 11. maijā tiks organizēti atsevišķi balsošanas laiki, kas pieejami iedzīvotājiem arī pēc sava darba laika līdz plkst. 20.00.

KONTEKSTS:

Iepriekš Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) apturējusi Ikšķiles novada pašvaldības lēmumu par iedzīvotāju aptaujas organizēšanu ar mērķi noskaidrot viedokli par iespējamo novada pievienošanu citai administratīvai teritorijai. Pašvaldības lēmums apturēts, jo tas ir pretlikumīgs, paziņojumā medijiem norādīja VARAM.

VARAM pauda, ka aptauja “pēc savas formas atgādina iedzīvotāju piedalīšanos vēlēšanās vai vietējā referendumā un saistoša lēmuma pieņemšanā”.

Ikšķiles dome tam izteiktajam nepiekrīt un organizēs aptauju. To dome nolēma darīt pēc tam, kad pašvaldībai tapis zināms, ka novadu reformas ietvaros Ikšķiles novada administratīvo teritoriju ir paredzēts pievienot citam novadam.

VARAM izstrādātajā novadu reformas piedāvājumā Ikšķiles novadu plānots iekļaut Ogres novadā. Kopumā reformā pašvaldību skaitu plānots samazināt no 119 līdz 35, no kurām republikas pilsētas būs divas – Rīga un Jūrmala. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti