Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ikšķilē sola likvidēt rindu uz bērnudārzu

Ikšķilē sola likvidēt rindu uz bērnudārzu

Ikšķiles novads ik gadu kļūst bagātāks par gandrīz 100 jaundzimušajiem, un veidojas rinda uz vietu pašvaldības bērnudārzā. Tiek solīts, ka līdz nākamajam mācību gadam, kad būs pabeigta jaunas pirmsskolas iestādes būvniecība, kā arī paplašinātas grupiņas Tīnūžu skolā, problēma tikšot atrisināta.

Priežu meža ielokā Ikšķiles pievārtē jau kopš pavasara rosās būvnieki. Šeit top jaunais pašvaldības bērnudārzs, kuru jau nākamajā mācību gadā par savu sauks ap 180 mazo ikšķiliešu.

"Ir astoņas grupiņas, ir grupiņa bērniem ar īpašām vajadzībām, viss, kas saistīts ar baseinu un svinību zālēm," stāsta arhitekts Deivijs Širaks.

Jaunā bērnudārza  pievienotā vērtība ir priežu meža gaiss, tomēr līdztekus tam ēkā paredzēts arī baseins un sāls istaba  tas ļoti nepieciešams bērniem ar īpašām vajadzībām.

"Dārziņā ir paredzētas arī speciālas izglītības programmas, un bērniem būs iespēja apmeklēt gan peldēšanas nodarbības, gan sāls istabu, un attiecīgi, protams, sportosim un izmantosim visu to vidi, kas ir apkārt. Būs plaši āra laukumi, kas nodrošina tādas veselības uzlabošanas lietas, ko ikdienā varēs realizēt," klāsta pirmsskolas izglītības iestādes ''Čiekuriņš'' vadītāja Laimīte Seņkāne-Soste.

Tomēr viens no galvenajiem jaunās būves uzdevumiem būs Ikšķiles novadu izņemt no to pašvaldību saraksta, kas nespēj nodrošināt visus mazuļus ar vietām bērnudārzos. Pašreiz rindā, visos vecuma posmos no 1,5 līdz četru gadu vecumam, gaidot ap 250 mazo ikšķiliešu.

"Atverot jauno bērnudārzu ''Čiekuriņš'' un arī organizējot Tīnūžu pamatskolas pakāpes maiņu un īstenojot pirmsskolas izglītības programmas, mēs varam un spējam Ikšķiles novadā samazināt rindu praktiski līdz nullei," saka Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa (Latvijas Zemnieku savienība).

Jaunās ēkas būvniecība izmaksās vairāk nekā piecus miljonus eiro, no kuriem 300 000 eiro ir šim budžeta gadam piešķirtā deputātu kvota, bet pārējais ir aizņēmums Valsts kasē.

"Eiropas naudas nav šeit piesaistītas, jo mūsu valsts nepiedāvā šādiem projektiem Eiropas Savienības līdzfinansējumu tieši pirmskolas iestāžu dibināšanai," piebilst Batņa.

Vietu skaits pašvaldības bērnudārzos pašreiz ir nepietiekams ap desmit Rīgas reģiona novados.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti