Dienas ziņas

Valdības deklarācija pabeigta

Dienas ziņas

Datorikas aprobācijā beidzies 1. semestris

Par pusdienām skolā norēķinās ar e-kartēm

Ikšķilē skolēnu pusdienas varēs kontrolēt ar e-kartēm

Ikšķiles vidusskolā to, lai bērni ēstu pusdienas, nevis skrietu uz veikalu pēc našķiem, veicina ar speciālu e-karti, ar kuru norēķināties var tikai skolas ēdnīcā. Jaunā norēķinu sistēma palīdz skolēnus apkalpot ātrāk, bet vecākiem  - uzzināt, ko bērns ēdis pusdienās. 

Pagaidām e-kartes ieviestas tikai piektajās klasēs, bet pēc pavasara brīvlaika tās varēs saņemt visi audzēkņi.  

Ikšķiles vidusskolas virtuves darbiniekiem pusstundas laikā jāspēj apkalpot 100 – 150 skolēnu. Bet vairums piektklasnieku tagad gan tur rokās nevis skaidru naudiņu, bet speciālu e-karti, kas vienlaikus ir arī skolēna apliecība.

Ēdnīcas vadītāja Gunita Blūma atzīst, ka ēdnīcas darbinieki ar lielu nepacietību gaidīja jauno sistēmu, “jo vienmēr problēma ir bijusi lielās rindas, un jau pa šīm trim nedēļām mēs sapratām, ka ar kartēm bērni norēķinās zibenīgi”.

Pašreiz no 92 piekto klašu audzēkņiem e-kartes izņēmuši 80, un  lielākoties bērniem tās patīk.

 “Tas ir forši un arī parocīgi, jo rindas saīsinās, var ātrāk samaksāt,” saka Ikšķiles skolas 5.klases audzēknis Andis.

Viņš gan norāda, ka tas, ka ar karti norēķināties var tikai ēdnīcā, ir “daļēji” labi.

Vēl apmierinātākas ar jauno kārtību ir mammas, jo vairs nav jādomā par skaidras naudas esamību makā. Naudu pašvaldības kontā, no kuras tā nonāk bērna e-kartē, var pārskaitīt neatkarīgi, kuras bankas klients esi, turklāt iztērēt to var tikai skolas  ēdnīcā.

Ikšķiles skolas padomes priekšsēdētāja Sintija Vanaga uzskata, ka tā ir “vecāku līdzatbildība, audzinot savu bērnu, lai viņš saprastu, kāpēc viņam vajadzētu ēst pareizi un nevajadzētu ēst frī kartupeļus un dzert kolu”.

Mēneša beigās vecāki  saņems arī elektronisku izdruku, kurā varēs redzēt ne vien naudas atlikumu, bet arī to,  kas pusdienās baudīts. E-kartes ieviestas janvāra vidū, un pagaidām tas ir pilotprojekts piektajām klasēm.

Ikšķiles vidusskolas direktors Česlavs Batņa  stāsta, ka plānots piedāvāt “visās klasēs izvēlēties e-kartes, un brīvprātīgi skolēni, vecāki varēs izvēlēties, vai viņi vēlas tās lietot vai ne”.

Jaunā norēķinu karte pirmoreiz tiek izsniegta bez maksas, bet nozaudēšanas gadījumā tās atjaunošana izmaksās 3,62  eiro. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt