Dienas ziņas

Plūdu sekas skar arī mazās saimniecības

Dienas ziņas

Aicina uz labo darbu nedēļu

Seno mācību grāmatu izstāde Ikšķilē

Ikšķilē izstāda senas mācību grāmatas

Ikšķiles vidusskolas muzejā atklāta seno  grāmatu izstāde, kurā apkopotas gan mācību grāmatas, gan pedagoģiskā literatūra, kas  izdota deviņpadsmitā gadsimta beigās un divdesmitā gadsimta sākumā. Izstādi skolas muzeja vadītāja veidojusi kā dāvanu kolēģiem profesionālajos svētkos.

Ikšķiles vidusskolas muzejs  jau septiņus gadus stāsta par skolas un sava novada vēsturi, bet šoreiz muzejpedagoģe Anna Indāne telpu piepildījusi ar vairākiem simtiem mācību grāmatu, kas  lielākoties iespiestas pagājušā gadsimta 20.-30. gados.

„No tā vecā top jaunais. Paņemam to, kas ir vērtīgs, noderīgs un labs mūsdienām un ceļam to ēku uz tiem pamatiem. Un es ceru, ka arī mūsu Latvijas senās izglītības pamati ir diezgan stipri,” saka Ikšķiles vidusskolas muzejpedagoģe Anna Indāne.

Salīdzinot ar mūsdienu skolas grāmatām, tajās nav krāsainu attēlu. Neparasts ir arī valodas stils, tomēr interesantas tās šķiet arī sākumskolas vecuma bērniem.

Līdzās mācību grāmatām arī pedagoģiskā literatūra. Trīs burtnīciņas no Latvju dainu izlases, kā arī virkne mācību grāmatu no latviešu trimdas vietām.Izstādes senākā grāmata ir 19. gadsimta bībele, kurā  līdz pat mūsdienām rakstīts  arī dzimtas koks.

„Es domāju, ka tā izstāde ir liela vērtība, jo pirmkārt tās ir lietas, ko katrs cilvēks ir saglabājis mājās, kas ir aplikušas skolā, ko atnesuši vecāki, kolēģi un bērni, lai varētu parādīt, kas ir bijis mūsu pagātnē. Mēs jau ne vienmēr mājās pārrunājam ar saviem tuviniekiem, kas ir bijis ar vecvecākiem, kur nu vēl tālākā pagātnē,” norāda Ikšķiles vidusskolas skolotāja Dace Ozola-Krastiņa.

Seno mācību grāmatu izstāde Ikšķiles vidusskolā būs skatāma visu oktobri, un muzeja vadītāja ciemos aicina arī citu skolu bērnus, vecākus un kolēģus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt