Rīta Panorāma

Intervija ar Ingu Krišāni

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar NMPD pārstāvi Sanitu Malēju

Uzcelt savu baznīcu

Ikgadējā labdarības koncertā vāks līdzekļus Bruknas muižas baznīcai

Mūziķiem Kārlim Kazākam, Goran Goram, Aijai Andrejevai un daudziem citiem nu jau par ikgadēju tradīciju kļuvusi dalība labdarības koncertā "Uzcel savu baznīcu!". Tas svētdien, 5.jūlijā, notiek Zemgalē Bruknas "Kalna svētību kopienā" – vietā, kas daudziem kļuvusi par pieturvietu, no kuras atgriezties dzīvē.

Bruknas muižas apkārtnē valda liela rosība, gatavojoties svētdienas lielkoncertam. Tas pulcēs Latvijas labākos mūziķus un daudzus tūkstošus labas gribas cilvēku, kuri ieradīsies, lai atbalstītu šo vietu, kas jau divdesmit gadus ir patvērums atkarību nomocītajiem.

Mācītājs Andrejs Mediņš smej, ka dzīve izmācījusi viņu par labu krīzes menedžeri. Palīdzot no alkohola, narkotikām un azartspēlēm atkarīgajiem, gadās visādi.

"Esam apzagti, un viss kas mums ir noticis dzīvē, jo mēs esam tikai cilvēki, mēs esam ļoti vāji. Arī mēs, mācītāji, arī baznīca, mēs esam vāji. Bet mēs esam uz šī ceļa, uz šo atgriešanos uz jauno dzīvi, kas ir Kristū. Tā kā arī šeit viss kas notiek," stāsta Mediņš.

Atskatoties uz aizvadītajiem 20 gadiem, tēvs Andrejs teic, ka viņš nebija plānojis veidot palīdzības centru. Viss notika pats par sevi.

"Tas sākās no pirmajiem trīs puišiem narkomāniem, kuri ieradās pie manis baznīcā un lūdza palīdzību, ka viņi vēlas iziet no tā ārā. Un tad viņi uzstādīja dažus priekšnosacījumus: pirmkārt, lai es viņus nemetu ārā, otrkārt, lai es nesaku, ka viņiem tagad ir jālūdzas, jo tas tāpat viņiem nepalīdzot. Un es prasīju - kā es varu palīdzēt? Viņi teica – ļauj mums palikt un dzīvot pie baznīcas," saka Mediņš.

Sākotnēji tā arī noticis, un trijotnei jau pavisam drīz pievienojās vēl divi. Draudzei gan pret to radušies zināmi iebildumi. Tajā brīdī tēvs Andrejs nolēma atrast vietu. Par tādu kļuva Bruknas muiža – tolaik privatizācijai nodota cūku ferma.

"Izmēzām mēslus, sākām lauzt vecās grīdas ārā un lēnām darbojāmies. Tā patiesībā paši no sevis šie cilvēki ir atraduši mūs un atklājuši šo vietu kā savu jauno kopienu, šo savu atdzimšanu," teica mācītājs.

Lūkojot ceļu uz jaunu dzīvi, Bruknā patlaban mīt divdesmit cilvēki. Viens no viņiem ir mākslinieks Juris Nicmanis. Bruknā viņš ieradās pirms pieciem mēnešiem, dēla pierunāts.

"Iepazīta ir cita vide, daudz jaunu cilvēku, daudzi jauni raksturi – labi un slikti, un visādi, kādus tik var iedomāties dzīve šeit saved. Protams, arī laba mācība, laba pieredze," klāsta Nicmanis.

Ar kopienas iemītnieku rokām godībā un spožumā atdzimusi reiz par fermu pārvērstā Bruknas muiža. Nu jau trešo gadu šeit tikai un vienīgi pašu spēkiem top baznīca. Tā ir ārkārtīgi senas Armēnijas katedrāles kopija.

"Pateicoties Latvijai un visiem labas gribas cilvēkiem nu šī lieta ir, šis sapnis ir pārtapis par īstenību. Un par to mēs esam ļoti, ļoti pateicīgi visiem, kas mūs saprot, kas mūs mīl, kas mūs atzīst un kas mums uzticas un arī tic," tā mācītājs.

Topošā baznīca būs starpkonfesiju, un tās durvis būs atvērtas vienmēr un visiem. Lielkoncerts un akcija "Uzcel savu baznīcu!" ļauj ikvienam piedalīties brīnuma tapšanā.

Bruknas vārti apmeklētājiem tiks vērti jau no plkst. 15.00, lai ikviens paspētu aplūkot un izbaudīt gleznaino muižas apkārtni, novērtēt paveiktos darbus baznīcas būvniecībā, saturīgi pavadīt laiku, piedaloties dažādās radošās darbnīcās. Par pasākuma neatņemamu tradīciju kļuvusi Bruknas muižas keramikas cepļa atvēršana, iz kura dienasgaismā tiks celti melnās keramikas tehnikā darināti trauki, kurus veidojuši „Kalnu svētības kopienas” ļaudis, sadarbojoties ar Latgales „Pūdnīku skūlu” un keramiķi Evaldu Vasilevski.

Labdarības akcija „Uzcel savu baznīcu!” aizsākās 2012. gadā un tās mērķis ir atbalstīt un piesaistīt līdzekļus Svēto Apustuļu kapelas celtniecībai un apustuļu skulptūru izveidei Bruknā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt