Panorāma

Panorāma

Panorāma

Darbu sākušas pirmās specializētās audžuģimenes

Iģenē sēro par dubultslepkavības upuriem

Iģenē sēro par noslepkavotajiem Gunāra Astras radiniekiem

“Viņi bija tik labi. Visiem palīdzēja, nevienam neatteica,” tā par Harija Astras un viņa sievas traģisko nāvi sēro gan tuvinieki, gan kaimiņi. Par dubultslepkavību aizdomās turētie labi pazinuši savus upurus, zinājuši, ka viņi ir materiāli nodrošināti. Viens no aizdomās turētajiem ilgu laiku dzīvojis pie nogalinātās sievietes māsas.    

Pagalmā ziedošie sniegpulksteņi ir klusi liecinieki nežēlīgajiem notikumiem, kas piektdien risinājās Harija Astras un viņa sievas Martas mājā. Cienījamu vecumu sasniegušie seniori aplaupīti un nogalināti mājā, ko bija savām rokām atjaunojuši un kur vadīja mūža nogali.

Nogalinātie bija padomju laiku disidenta Gunāra Astras ģimenes locekļi. Harijs bija Gunāra Astras brālis.  Abi dzīvoja samērā nomaļā vietā divus kilometrus no Iģenes ciema Talsu pusē.

Pirmdien tur divās mājās valdīja pilnīgs klusums. Gan mājā, kur dzīvoja nogalinātais Harijs un Marta, gan blakus kaimiņos, kur dzīvoja Martas māsa.

Vietējie stāsta, ka viens no vīriešiem, kas tiek turēts aizdomās par slepkavību, bieži ir dzīvojis Martas māsas mājā.

“Tā viņas māsa, kas palika dzīva. Pie viņas visu laiku dzērāji tur dzīvoja un dzēra. Viņai bail vienai pašai dzīvot, un tas pie viņas dzīvoja gadu,” stāstīja kaimiņiene Rita Ozoliņa.

Notikumu secību un detaļas pašlaik izmeklē policija. Par izdarīto dubultslepkavību likumsargi uzzināja piektdienas vakarā, kad Talsu iecirknī saņēma zvanu no iedzīvotājiem.

Gar spēļu zāli pie Talsu autoostas staigājis vīrietis un apkārtējiem stāstījis par paveikto slepkavību.

Policija teikto pārbaudījusi un norādītajā mājā atradusi abus mirušos. Neilgi pēc tam aizturējusi arī otru aizdomās turēto. Zināms, ka abi aizturētie vīrieši ilgstoši lietojuši alkoholu.

Aizturēšanas brīdī abiem konstatēts reibums, kas pārsniedzis trīs promiles.

“Iespējams, ka uz šo adresi viņi gājuši tāpēc, ka ir pazīstami, zināmi, labi situēti cilvēki, un pieļauju iespēju, ka tiešām ir bijusi nauda. Tāpēc arī gāja uz konkrēto adresi, iespējams, izdarīt konkrēto noziedzīgo nodarījumu. To mēs vēl skaidrojam, kā tā situācija notika, kā izvērtusies. To mēs pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrosim,” sacīja policijas Talsu iecirkņa priekšnieks Mārcis Pētersons.

Abi aizdomās turētie atrodas apcietinājumā. Jānis dzimis 1991. gadā, Aivars ar iesauku Melnais – 1962.gadā. Abi jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā.

Lielākā daļa vietējo iedzīvotāju vairās runāt kameras priekšā. Par jaunāko aizdomās turamo viņi saka – dubultslepkavība ir likumsakarīgas sekas jaunā vīrieša uzvedībai. Miesas bojājumi citiem nodarīti vairākkārt, taču atbilstošs sods neesot sekojis. Dzērumā jaunais vīrietis bijis nevaldāms, iedzīvotāji no viņa baidījušies. Tikmēr nogalināto tuvākā kaimiņiene nespēj valdīt asaras.

“Kāpēc Harijam ar Martu bija šitā jāaiziet? Viņi nebija pelnījuši. Nekad, nekad. Viņi bija ārkārtīgi labi cilvēki. Viņi visiem palīdzēja, viņi nevienam nekad neko nav atteikuši, un mēs satikām labi,” sacīja kaimiņiene Rita.

Aizdomās turētajiem par dubultslepkavību draud mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana no 15 līdz 20 gadiem.  

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti