Panorāma

Panorāma

Panorāma

Darbu sākušas pirmās specializētās audžuģimenes

Iģenē sēro par dubultslepkavības upuriem

Iģenē sēro par noslepkavotajiem Gunāra Astras radiniekiem

“Viņi bija tik labi. Visiem palīdzēja, nevienam neatteica,” tā par Harija Astras un viņa sievas traģisko nāvi sēro gan tuvinieki, gan kaimiņi. Par dubultslepkavību aizdomās turētie labi pazinuši savus upurus, zinājuši, ka viņi ir materiāli nodrošināti. Viens no aizdomās turētajiem ilgu laiku dzīvojis pie nogalinātās sievietes māsas.    

Pagalmā ziedošie sniegpulksteņi ir klusi liecinieki nežēlīgajiem notikumiem, kas piektdien risinājās Harija Astras un viņa sievas Martas mājā. Cienījamu vecumu sasniegušie seniori aplaupīti un nogalināti mājā, ko bija savām rokām atjaunojuši un kur vadīja mūža nogali.

Nogalinātie bija padomju laiku disidenta Gunāra Astras ģimenes locekļi. Harijs bija Gunāra Astras brālis.  Abi dzīvoja samērā nomaļā vietā divus kilometrus no Iģenes ciema Talsu pusē.

Pirmdien tur divās mājās valdīja pilnīgs klusums. Gan mājā, kur dzīvoja nogalinātais Harijs un Marta, gan blakus kaimiņos, kur dzīvoja Martas māsa.

Vietējie stāsta, ka viens no vīriešiem, kas tiek turēts aizdomās par slepkavību, bieži ir dzīvojis Martas māsas mājā.

“Tā viņas māsa, kas palika dzīva. Pie viņas visu laiku dzērāji tur dzīvoja un dzēra. Viņai bail vienai pašai dzīvot, un tas pie viņas dzīvoja gadu,” stāstīja kaimiņiene Rita Ozoliņa.

Notikumu secību un detaļas pašlaik izmeklē policija. Par izdarīto dubultslepkavību likumsargi uzzināja piektdienas vakarā, kad Talsu iecirknī saņēma zvanu no iedzīvotājiem.

Gar spēļu zāli pie Talsu autoostas staigājis vīrietis un apkārtējiem stāstījis par paveikto slepkavību.

Policija teikto pārbaudījusi un norādītajā mājā atradusi abus mirušos. Neilgi pēc tam aizturējusi arī otru aizdomās turēto. Zināms, ka abi aizturētie vīrieši ilgstoši lietojuši alkoholu.

Aizturēšanas brīdī abiem konstatēts reibums, kas pārsniedzis trīs promiles.

“Iespējams, ka uz šo adresi viņi gājuši tāpēc, ka ir pazīstami, zināmi, labi situēti cilvēki, un pieļauju iespēju, ka tiešām ir bijusi nauda. Tāpēc arī gāja uz konkrēto adresi, iespējams, izdarīt konkrēto noziedzīgo nodarījumu. To mēs vēl skaidrojam, kā tā situācija notika, kā izvērtusies. To mēs pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrosim,” sacīja policijas Talsu iecirkņa priekšnieks Mārcis Pētersons.

Abi aizdomās turētie atrodas apcietinājumā. Jānis dzimis 1991. gadā, Aivars ar iesauku Melnais – 1962.gadā. Abi jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā.

Lielākā daļa vietējo iedzīvotāju vairās runāt kameras priekšā. Par jaunāko aizdomās turamo viņi saka – dubultslepkavība ir likumsakarīgas sekas jaunā vīrieša uzvedībai. Miesas bojājumi citiem nodarīti vairākkārt, taču atbilstošs sods neesot sekojis. Dzērumā jaunais vīrietis bijis nevaldāms, iedzīvotāji no viņa baidījušies. Tikmēr nogalināto tuvākā kaimiņiene nespēj valdīt asaras.

“Kāpēc Harijam ar Martu bija šitā jāaiziet? Viņi nebija pelnījuši. Nekad, nekad. Viņi bija ārkārtīgi labi cilvēki. Viņi visiem palīdzēja, viņi nevienam nekad neko nav atteikuši, un mēs satikām labi,” sacīja kaimiņiene Rita.

Aizdomās turētajiem par dubultslepkavību draud mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana no 15 līdz 20 gadiem.  

2 komentāri
Anonīms lietotājs 17738
Gan jau Latvijas tiesa piespriedis nosacitu sodu , jo saja valstele cilveka dziviba lidzinas - nulles vertibai .
Anonīms lietotājs 6871
Domāju, laiks kaut ko mainīt gan likumdošanā, gan policijas darbā. Pat, ja civilizētā ES neatbalsta nāvessodu, apmāca savu policiju un cenšas max pasargāt pilsoņus, tad pagrimusī LV tam nespēj sekot ne materiāli, ne kvalitatīvi, - policijas redzeslokā esoši vietējie dzērāji-agresori netiek savlaicīgi un pienācīgi savaldīti (piespiedu ārstēšana, atbildība par algota darba atrašanu, uzraudzība), tādēļ aug nesodāmības sajūta, bet policija izliekas, ka tas viņus neskar. Ja algotie un bruņotie ir nolaidīgi, slinki, ja nespēj pasargāt vietējos iedzīvotājus, viņu darbu nedrīkst apmaksāt. Līdzīgi kā ES bija spiesta atkāpties no imigrantu welcome politikas, dažām valstīm ir nepieciešams atkāpties no nāvessodu aizlieguma. Sab-ba tagad dabūs 2 dzērājus uz kakla 25 gadus vai ilgāk, ir zaudējusi 2 cienījamus sirmgalvjus tādēļ, ka policija un valsts kopumā nespēj dot pienācīgu pretsparu atkarīgajiem un strādāt negribošajiem. Cilvēki ir jālauž, ja viņi paši negrib savu dzīvi sakārtot.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti