Dienas ziņas

Bebrenē mācīsies topošie zirgkopji

Dienas ziņas

Jaunsardzes četrcīņa vieglatlētikā

Uzlabo Igaunijas un Latvijas policiju sadarbību

Igaunijas un Latvijas policisti uzlabo sadarbību – mācībās mežā meklē noziedzniekus

Igaunijas pierobežas mežos iebēguši vairāki noziedznieki, kuri dodas uz Latvijas pusi, tāpēc piesaistīti arī Latvijas policijas patruļdienesta darbinieki, lai kopīgi likumpārkāpējus notvertu. Aptuveni pēc šāda scenārija norisinājās abu valstu policijas mācības. To mērķis ir pilnveidot sadarbību meklējamo personu aizturēšanā, kā arī pašu policijas darbinieku komunikācijas un praktiskās iemaņas šādām vai līdzīgām situācijām.

Neilgu laiku pirms plānoto mācību sākuma Igaunijas un no Latvijas Vidzemes reģiona pārvaldes policijas darbinieki sapulcējas uz "Via Baltica" maģistrāles Igaunijā, mazliet vairāk nekā 10 kilometru attālumā no abu valstu robežas.

Abu valstu policijas darbiniekiem pievienojušies arī Igaunijas zemessargi. Tā kā teritorija, pa kuru meklējamās personas pārvietosies, ir visai liela, kad mācības tiek uzsāktas, policija un zemessargi sadalās vairākās grupās un katra dodas uz savu pusi. Lai saglabātu gan intrigu, gan pārbaudītu policijas darbinieku spējas, kāds ir apmācību scenārijs, informācija viņiem gan visai skopa. Lai saprastu, uz kuri pusi likumpārkāpēji dodas, patruļu un galvenā posteņa starpā saziņa notiek caur rācijām.

"Lai redzētu arī mēs paši, ko mūsu policisti var izdarīt, kādi ir mīnusi, kas ir pozitīvais. Pārsteiguma efekts arī būs no Igaunijas puses, jo viņi kaut ko būs arī pamanījuši. Šie cilvēki, kurus meklēsim, nav vienkārši noziedznieki, bet darbinieki jau ar stāžu un kaut ko izspēlēs arī no savas puses," teica Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļdienesta rotas komandieris Jānis Goba.

Apmācības rīko Igaunijas Valsts policija, lai operatīvi spētu sadarboties ne tikai meklējamo personu notveršanā, bet arī abu valstu pierobežas mežos pazudušu cilvēku meklēšanā.

Apmācības dod iespēju gan iepazīties ar apkārtni, vienam ar otru un saprast, kas sadarbības jomā jāuzlabo.

"Iepriekš mums ar Latvijas policiju ir bijušas teorētiskās apmācības, kurās arī apspriedām, kādu metodiku katra izmanto, un šīs mācības ir, lai to pārbaudītu praksē. Pēc scenārija mežā atrodas 10 – 12 cilvēki, kuri ir izdarījuši pārkāpumu, tāpēc bēg prom,  un policijas darbinieku uzdevums ir noskaidrot viņu pārvietošanos, apturēt un arestēt," stāstīja Igaunijas policijas speciālists krīzes situācijās, vecākais komisārs Maksims Korzins.

Šādas un līdzīgas Igaunijas un Latvijas policiju mācības plānots atkārtot ik pa laikam, bet sadarbība jau tiek uzlabota arī ikdienā kopīgās patruļās pierobežas teritorijā un dažādos masu pasākumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt