Rīta Panorāma

Intervija ar veselības ministru Gunti Belēviču

Rīta Panorāma

Intervija ar Arti Pabriku

Igaunijā avarē autobuss. Saruna ar Lux Express Latvia pārstāvi Signiju Kalniņu.

Igaunijā avarē autobuss: vadītājs no Latvijas gājis bojā un pieci pasažieri atrodas slimnīcā

Naktī uz pirmdienu, 8.februāri, Igaunijā avarējis uzņēmuma “Lux Express” pasažieru autobuss, kā rezultātā gājis bojā tā vadītājs no Latvijas, bet trīs pasažieri - Latvijas pilsoņi - nogādāti slimnīcā ar miesas bojājumiem. 

"Simple Express" autobuss, kurš brauca maršrutā Sanktpēterburga - Rīga, Igaunijā uz ceļa Jehvi – Tartu sadūries ar kravas automašīnu, kas reģistrēta Lietuvā. Negadījumā gājis bojā autobusa šoferis, Latvijas pilsonis. Tāpat slimnīcā vēl nogādāti autobusa pasažieri, kuru vidū ir arī Latvijas pilsoņi.

Kopumā autobusā atradās 19 pasažieri un divi autobusa vadītāji.

“Zināms, ka cietuši desmit Latvijas iedzīvotāji, no kuriem deviņi ieguvuši vieglākus vai smagākus miesas bojājumus. Viens no cietušajiem diemžēl ir miris.

Mūsu vēstniecība Igaunijā un konsulārais dienests uztur pastāvīgu kontaktu ar Igaunijas policiju. Saskaņā ar pašreizējo informāciju, divi Latvijas iedzīvotāji – 65 gadus vecs vīrietis un 59 gadus veca sieviete – atrodas slimnīcā Idā-Virumā. Un viens no cietušajiem hospitālī Tartu. Par pārējiem vēl precizējam informāciju,” pastāstīja Ārlietu ministrijas pārstāvis Raimonds Jansons.

Savukārt saskaņā ar Igaunijas policijas informāciju, autobusā atradās 11 Krievijas pilsoņi, deviņi cilvēki no Latvijas un viens Igaunijas iedzīvotājs, ziņo Rus.lsm.lv.

Negadījuma iemeslus šobrīd turpina skaidrot Igaunijas policija, taču esošā informācija liecina, ka avāriju izraisījis kravas automobiļa vadītājs, kurš zaudējis kontroli pār automašīnu un iebraucis pretējā joslā, kā rezultātā notikusi sadursme ar autobusu.

"Simple Express" ietilpst starptautiskā pārvadātāja "Lux Express" grupā, kura pārstāve Signija Kalniņa stāsta, ka pašlaik slimnīcā atrodas pieci cilvēki, Latvijas un Krievijas pilsoņi.  Iedzīvotājus, kuru tuvinieki bijuši pasažieru vidū, aicina pēc plašākas informācijas vērsties, zvanot pa diennakts konsulārās palīdzības tālruni 26337711.

Sarunā ar Latvijas Radio 4 uzņēmuma pārstāve arī apliecināja, ka  "Lux Express" gatavs katram šī autobusa reisa pasažierim izmaksāt kompensāciju kā "nelielu žestu no mūsu uzņēmuma”. Tās apmēru gan viņa nenosauca. 

Ņemot vērā šīs divas avārijas tik īsā laika posmā, Krievijas Valsts domē sāktas debates par to, vai nevajadzētu aizliet autobusu kursēšanu starptautiskajos maršrutos nakts laikā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti