Panorāma

No nākamā gada samazinās bezdarbnieku pabalstu

Panorāma

Dod zaļo gaismu reģionālajai reformai

«Igate» noliedz nelikumības robežas izbūvē

«Igate» noliedz nelikumības robežas izbūvē

Mēģinājums iedragāt valsts drošību un atbrīvoties no konkurentiem daudzmiljonu iepirkumos – šādi ceļu būvnieks “Igate” skaidro Iekšējās drošības biroja uzsākto izmeklēšanu par iespējamām nelikumībām Latvijas austrumu robežas izbūvē. Pret sevi vērstās aizdomas “Igate” kategoriski noliedz, tomēr nosaukt, kurš tieši būtu ieinteresēts uzņēmuma nomelnošanā, vairās.

Bijušo Valsts robežsardzes priekšnieku Normundu Garbaru līdz ar vēl vienu robežsardzes amatpersonu Iekšējās drošības birojs septembra sākumā īslaicīgi aizturēja aizdomās par nelikumībām Latvijas Krievijas un Latvijas Baltkrievijas robežu ierīkošanā. Birojs uzsācis kriminālprocesu aizdomās par būvniecības procesa neatbilstību tehniskajai specifikācijai un koku patvaļīgu izciršanu robežjoslās.

Pie abām robežām strādājis ceļu būvnieks “Igate”, kura valdes priekšsēdētāju Māri Peilānu un vēl vienu pārstāvi Iekšējās drošības birojs īslaicīgi aizturēja līdz ar Garbaru. Pret “Igati” birojs uzsācis izmeklēšanu arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Sākotnēji “Igate” neko daudz nekomentēja, bet otrajā dienā pēc vadītāja aizturēšanas sasauca pēkšņu preses konferenci. Tomēr vēl pēkšņāk, īsi pirms tās sākuma, preses konferenci atcēla, jo uzņēmuma vadītājs atkal tika uzaicināts uz sarunu ar Iekšējās drošības biroju. Atkārtoti gatavību skaidrot situāciju medijiem uzņēmums paudis vien tagad – divas nedēļas pēc aizturēšanām.

To, ka “Igate” būtu pierobežā patvaļīgi izcirtusi kokus vai atmazgājusi naudu, būvnieka vadība kategoriski noliedz. Savukārt, komentējot Iekšējās drošības biroja paustās aizdomas par būvdarbu neatbilstību tehniskajai specifikācijai, Peilāns saka: “Tā ir viņu interpretācija. Ok, varam tā nosaukt. Robežas izbūves laikā ir samazinājies pārkāpēju skaits – varbūt tas kādam nepatīk.”

Versijas par izmeklēšanas iemesliem uzņēmumam ir dažādas. Līdzās iespējamai ieinteresētībai valsts robežas vājināšanā “Igates” vadītājs min arī uzņēmuma dalību vērienīgajā Ķekavas apvedceļa projekta konkursā.

“Izmanto vai varētu izmantot izmeklēšanu kā instrumentu. Šie pieņēmumi man vismaz šķiet, ka ir tādi vienpusēji, kas liek domāt, ka to informāciju kāds ir noteikti iedevis vai tā ir kaut kādā veidā iegūta no personām, ne no gaisa, protams,” pauž zvērināts advokāts Āris Bočs.

“Igate” gan atzīst, ka ir nesaskaņoti realizēta daļa no robežas attīrīšanas procesā nocirstajiem kokiem.

“Tas ir darbu veicējs. Darbu veicējs, viņa pienākumos ir attīrīt no kokiem,” komentē Peilāns.

Kāda varētu būt šo kokmateriālu kopējā vērtība, uzņēmums vēl rēķina un sola līdz darbu izpildes beigām situāciju vērst par labu.

Jāatgādina, ka “Igate” iesaistīta vēl vienā – KNAB rosinātā kriminālprocesā par iespējamu kukuļošanu Dobeles novada domes iepirkumos. Arī šajā lietā uzņēmums savu vainu kategoriski noliedz. Savukārt tiesībsargājošās iestādes kopš skaļajām aizturēšanām izmeklēšanas interesēs vairāk informācijas nav sniegušas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt