Panorāma

Ko gaidīt no Straujumas valdības?

Panorāma

No kā būs jāatsakās 2015. gada budžetā?

Dala valdības portfeļus un amatus Saeimā

Iezīmējās nākamās valdības sastāvs – liela daļa ministru saglabās portfeļus

12.Saeimā ievēlēto partiju pārstāvji jau nedēļu risinājuši dažāda līmeņa un kombināciju sarunas par nākamās valdības izveidi, un pirmdien var teikt - jaunās valdības aprises  ir skaidras. 

Pirmdien  Valsts prezidents Andris Bērziņš sāka konsultācijas ar 12.Saeimā iekļuvušajām partijām. Partija “Saskaņa”, kas līdz šim bijusi opozīcijā un kuru, visticamāk, šāds liktenis sagaida arī turpmāk, pauž apņēmību strādāt valdībā.

Taču vēl pirms došanās pie prezidenta līdzšinējās valdības partijas jau vienojās, ka nākamajā valdībā jāturpina strādāt kopā Laimdotas Straujumas vadībā.

Liela daļa līdzšinējo ministru arī turpmāk varētu pildīt pienākumus. Līdz šim lielākā cīņa bija par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatu starp Zaļo un Zemnieku savienību un Nacionālo apvienību, kura neplāno atteikties no līdzšinējā portfeļa.

Saskaņā ar pašu partiju pārstāvju sniegto neformālo informāciju amatu sadalījums valdībā ir jau aptuveni zināms.  


 

 

Jau vēstīts, ka vecā koalīcija pirmdienas rītā ir vienojusies arī turpmāk strādāt kopā pašreizējās premjeres Laimdotas Straujumas („Vienotība”) vadībā. Pagaidām gan partijas pilnībā nav vienojušās par amatiem. Ir ministrijas – Ekonomikas ministrija, Veselības ministrija – ko  neviens nevēlas vadīt, un ir ministrijas – Satiksmes ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kā arī Izglītības un zinātnes ministrija, kuras vēlas vadīt vismaz divas partijas. Tāpat ir zināms, ka Saeimas priekšsēdētāja amatu vēlētos ieņemt Nacionālā apvienība.

12.Saeimas vēlēšanās piecu procentu barjeru izdevās pārvarēt un iegūt deputātu mandātus sešiem politiskajiem spēkiem, no kuriem divi parlamentā nav bijuši iepriekš pārstāvēti. Partija „Saskaņa” ieguvusi 24 deputāta mandātus, „Vienotība” – 23, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) – 21, Nacionālā apvienība (NA) – 17, Latvijas Reģionu apvienība (LRA) - astoņus un „No sirds Latvijai” – septiņus, liecina provizoriskie rezultāti.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti