Ievieš atpazīšanas zīmes pēc jauniešu sapotēšanas ar neatbilstošu vakcīnu pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Vakcinācijas pret Covid-19 pakalpojumu sniedzēji ieviesuši papildus pacientu drošības pasākumus pēc tam, kad tapa zināms, ka vairāk nekā 100 jauniešiem ievadīta vecumam neatbilstoša vakcīna, proti, ieviestas nepieciešamās atpazīstamības zīmes, kā arī pēc katra gadījuma notiek vakcinācijas pakalpojuma sniedzēja saziņa ar vecākiem un ģimenes ārstiem, lai nodrošinātu veselības stāvokļa novērošanu, informēja Veselības inspekcija.

Inspekcijā skaidroja, ka lielākā daļa jauniešu saņēma "Moderna" vakcīnu pret Covid-19, kas drīz vien tika atļauta lietošanai šajā vecuma grupā. Tāpat divās trešdaļās gadījumu neatbilstošas vakcīnas saņēmuši 17 gadu veci jaunieši, tostarp īsi pirms pilngadības.

Sūdzības par blaknēm saņemtas vienā no šiem gadījumiem pēc "Janssen" vakcīnas lietošanas 17 gadus vecam pusaudzim, kurš izjuta paaugstinātu temperatūru un citus gripai līdzīgus simptomus.

Citos gadījumos sūdzības par blaknēm vai nevēlamām reakcijām pēc vakcinācijas nav saņemtas.

Veselības inspekcija, veicot pārbaudes vakcinācijas centros, konstatēja vairākus riskus, kurus vakcinācijas veicēji sākotnēji nebija atpazinuši:

  • vakcinācijas kabinetos vienlaikus tika izmantotas dažādu ražotāju vakcīnas un vakcinācijas apliecības dažādu ražotāju vakcīnām bija vienā krāsā;
  • nepilngadīgie netika īpaši atzīmēti vakcinācijas sarakstā;
  • nosakot personas vecumu, netika pievērsta uzmanība dzimšanas datumam un mēnesim, bet tikai dzimšanas gadam.

Atklājās arī vairāki gadījumi, kad "e-veselības" sistēmā kļūdaini norādīts ievadītās vakcīnas nosaukums – jaunietis saņēmis viņam paredzēto vakcīnu, bet sistēmā kļūdaini ievadīts citas vakcīnas nosaukums. Šie ieraksti ir izlaboti.

Vēl kādā gadījumā pusaudža māte uzstāja uz atvases vakcināciju ar "AstraZeneca" ražoto "Vaxzevria" vakcīnu.

Gadījumā, ja konstatēs atkārtotus vecumam neatbilstošas vakcīnas pret Covid-19 izmantošanas gadījumus, vakcinācijas pakalpojuma sniedzējam noslēgtā līguma ietvaros tiks piemērots sods līdz 10% apmērā no iepriekšējā mēneša izpildes, informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD), kas vērtē notikušo.

Veselības inspekcijā uzsvēra arī, ka vakcinācijas pakalpojuma sniedzējam ir jānodrošina, ka jaunieša ģimenes ārsts ir informēts par viņa pacienta vakcināciju ar vecumam neatbilstošu vakcīnu.

KONTEKSTS:

No šī gada 1. maija līdz 13. jūnijam Latvijā konstatēti vairāk nekā 100 gadījumi, kad bērni vecumā no 12 līdz 17 gadiem saņēmuši neatbilstošu vakcīnu, augusta beigās vēstīja Latvijas Radio. Vēl brīdī, kad tā nebija apstiprināta lietošanai jauniešiem, pilngadību nesasniegušas 64 personas saņēmušas "Modernas" vakcīnu. Tāpat 41 gadījumā "Janssen" un vienā gadījumā "Astra Zeneca" vakcīnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti