Iesprūdušās evakuācijas durvis tirdzniecības parkā «Alfā» bijusi tehniska kļūme

Pagājušajā nedēļā tirdzniecības parkā “Alfa” pēc trauksmes sirēnu iedarbināšanas kinoteātra apmeklētāji devās uz evakuāciju izeju, taču atdūrās pret slēgtām durvīm. Tikai pēc spēka pielietošanas tās izdevās atvērt, bet cilvēki nonāca nevis veikalā, bet gan būvlaukumā, kurā notiek veikala paplašināšana. "Alfa" atvainojas apmeklētājiem un saka, ka durvju iesprūšanas iemesls esot bijusi tehniskā kļūme, kuru novērsīšot.

Tāpat notikušais pievērsis arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta uzmanību.  

Dienā, kad tirdzniecības parkā “Alfa” notika evakuācija, kinoteātri atradās arī Renāte Cāne. Izdzirdot skaļruņos aicinājumu pamest ēku, viņa kopā ar pārējiem apmeklētājiem devās uz iezīmēto evakuācijas izeju. Tās galā – evakuācijas durvis, kuras nebija iespējams atvērt.

Iesprūdušās evakuācijas durvis tirdzniecības parkā «Alfā» bijusi tehniska kļūme
00:00 / 02:22
Lejuplādēt

„Tās tika lauztas, tieši tā, jo viņas nevērās vaļā. Ir dubultas lielas durvis ar kaut kādiem īpašajiem, tādiem lieliem, dzelteniem rokturiem. Un tiešām tās bija trīs četras minūtes un diezgan tādas nepatīkamas. Tad, kad mēs tikām ārā, tad atvērās šis būvlaukums un tur jau bija arī metāla žogi priekšā šīm evakuācijas durvīm. Tad arī tie žogi tika nostumti, lai mēs vienkārši kaut kur tiekam,” atceras Cāne.

Tirdzniecības parku “Alfa” pārvalda uzņēmumus “Linstow”, kura pārvaldībā ir arī daudzi citi lielākie Rīgas tirdzniecības centri.

Uzņēmuma pārstāve Ilze Žūka saka, ka evakuācija nebija saistīta ar ēkas drošību. Bet iemesls, kādēļ nebija iespējams atvērt durvis – nenostrādāja to automātiskā atvēršanās.

„Mirklī, kad tiek atskaņota šī apzināšanas sistēma par nepieciešamību evakuēties, visas evakuācijas durvis atveras automātiski. Diemžēl konkrētajā gadījumā vienas durvis atvērās ar laika nobīdi. Protams, šīs situācija nav pieļaujama, un šobrīd tirdzniecības parks “Alfa” veic pārbaudes,” stāsta Žūka.

Kādēļ durvis neatvērās, vēl pēta tehniskie darbinieki. Lai gan iepriekš risinājumu, ka evakuācija ved uz būvlaukumu, kritizēja ugunsdrošības eksperts, Žūka Latvijas Radio saka – šāds risinājums esot saskaņots.

„Tieši šādi evakuācijas ceļi arī ir paredzēti, kamēr “Alfa” netiek pabeigta un šī jaunā piebūve netiek nodota ekspluatācijā. Šāds evakuācijas ceļš ir saskaņots un pieļaujams. Jā, es piekrītu, ka būvobjektā, kamēr viņš nav pabeigts, evakuācija nav pierasta. Tajā pašā laikā par evakuācijas ceļiem, norādēm ir padomāts, norādes arī bija un cilvēki veiksmīgi tika ārā,” uzskata Žūka.

Pēc notikušā satrauktas iedzīvotāju ziņas saņēmis arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Dienesta pārstāve Agrita Vītola saka, šobrīd VUGD ugunsdrošības inspektori apzina saņemto informāciju un plāno apsekot ēku, lai pārbaudītu tās evakuācijas izejas.  

Iepriekš LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”, pārbaudot evakuācijas izejas vairākos tirdzniecības centros Rīgā, norādīja uz problēmām tajos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt