Dienas ziņas

Siguldā norisinās MAD starptautiskā dizaina vasaras skola

Dienas ziņas

Dienas ziņas

79 gadus veca kundze dedzina māju

Iespējams, psihiski nestabila sieviete draud nodedzināt daudzdzīvokļu namu

Kādas deviņstāvu mājas iedzīvotāji Rīgā, Pļavniekos, kopš aizvadītās nakts dzīvo bailēs par savu veselību un dzīvību. Ēkas pirmā stāva iedzīvotāja, iespējams, psihiski nestabila 79 gadus veca sieviete četros no rīta aizdedzināja ratiņtelpu un tajā novietotos krāsu balonus. Patlaban dedzinātāja ievietota Stradiņa slimnīcā, bet iedzīvotāji vērsušies policijā.

Kāpņutelpā jūtama spēcīga deguma smaka. Četros no rīta te viss bija liesmās un otrā stāva iedzīvotāji pat netika uz izeju.

Dūmos satikta arī pati dedzinātāja – pirmā stāva iemītniece, kura savam dzīvoklim jau sen patvaļīgi pievienojusi arī ratiņtelpu un tieši tur arī sarīkojusi ugunsgrēku.

“Vecenīte sēž te kāpnēs ar visām savām mantām, smejas un saka – “Es jūs visus sev līdzi paņemšu! Un parādīšu! Uzlaidīšu gaisā visu māju!” Bet pati netika laukā, jo metāla durvis aizkrita. Un viņa nevarēja izkļūt no kāpņu telpas,” stāsta kaimiņiene Irina.

Viņa arī atminas, ka vēl uz nestuvēm viņa smējusies. Kopumā māja bija aizdedzināta piecās vietās. 79 gadus vecajai kundzei bija konflikts ar visiem kaimiņiem, lai gan viņi invalīdei dažādi līdzējuši. “Es viņai zupu vārīju. Viņa ar visiem konfliktēja. Par visiem sūdzības rakstīja. Īpaši par kaimiņiem no blakus dzīvokļiem. Terorizēja visus! Tāds cilvēks!” spriež Irina.

Cita kaimiņiene Valentīna atzīst, ka baidās no brīža, kad kundze atgriezīsies mājās. “Jā, baidos! Viņa uzlaidīs te visu gaisā! Viņai tas viss galvā jau sen izdomāts!” saka Valentīna.

Sirmgalve zināma arī Rīgas domes sociālajā dienestā, kur saņēmusi pilnīgi visu iespējamo palīdzību un pabalstus, taču pārvietot cilvēku uz pansionātu vai uzsākt piespiedu ārstēšanu bez viņa gribas nav iespējams. “Mēs nenosakām diagnozes, mēs kontrolējam sabiedrisko kārtību. (..) Ja veselības aprūpe būtu līmenī, tad komunicēt ar viņu būtu vieglāk, (..),” stāsta Rīgas Sociālā dienesta vadītājs Ervīns Alksnis.

Pagaidām kašķīgā un nu jau arī bīstamā iemītniece atrodas Stradiņa slimnīcā, bet iedzīvotāji uzrakstījuši iesniegumu policijai, ka baidās par savu īpašumu un drošību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti