Iespējams, politisku nesaskaņu dēļ simtiem jelgavnieku trūkst futbola laukumu

Visticamāk, politiskas ambīcijas un nesaskaņas ir iemesls tam, ka Jelgavas domes vadība nesteidzas izpildīt vietējās futbola sabiedrības lūgumu iznomāt pāris hektāru pašvaldības zemes jauna futbola laukuma izveidei. Domei šajā lietā varētu nepatikt vairākas lietas – pirmkārt, futbola klubs «Jelgava» pēdējā laikā kļuvis neatkarīgāks no domes un pametis Zemgales Olimpisko centru, bet, otrkārt, kluba vadībā ir vietējās varas oponenti.

ĪSUMĀ:

  • Futbola klubs «Jelgava» pērn pameta Zemgales Olimpisko centru, atvēra savu treniņbāzi.
  • Klubs lūdza domei iznomāt zemes gabalu blakus bāzei, lai izveidotu treniņlaukumu un sporta halli.
  • Atbalstu iecerei pauda arī Latvijas Futbola federācija.
  • Pagājis gandrīz gads, bet dome nav pieņēmusi nekādu lēmumu.
  • Domes vadība skaidri neatbild, kad varētu pieņemt kādu lēmumu.
  • Kluba valdes loceklis ir Rāviņa politiskais opozicionārs.
  • Futbola kluba prezidents, vietējās ceļu būves «Igate» īpašnieks Māris Peilāns pēdējos gados daudz strīdējās par domes daudzmiljonu iepirkumiem.

Futbola klubs «Jelgava» apvieno vairākus simtus jelgavnieku – sākot no pašiem mazākajiem, līdz virslīgas komandai. Līdz pat pērnajam rudenim tā centrālā treniņu vieta bija Zemgales Olimpiskais centrs. Klubs «Jelgava» tam bija viens no enkurnomniekiem, mazinot domes tēriņus centra uzturēšanai. Taču tad klubs atklāja savu treniņbāzi, lepojoties ar vienīgo tāda veida sporta infrastruktūras objektu, ko kāds klubs pēdējo 20 gadu laikā ir uzcēlis par savu naudu.

Politisku nesaskaņu dēļ simtiem jelgavnieku trūkst futbola laukumuEdgars Kupčs

Futbolisti lielā mērā aizgāja no starptautiskajām prasībām neatbilstošā pašvaldības stadiona.

Kā stāstīja kluba «Jelgava» valdes loceklis Aigars Rublis, akreditēta arī sporta skola, kurā trenējas vairāk nekā 400 bērnu.

«Sapratām, ka blakus izbūvētajai sporta bāzei esošais zemes gabals būtu noderīgs, lai mēs varētu gan paplašināt savu darbību, gan sakārtot to zemes pleķi, kas nepārtraukti ir aizaudzis,» sacīja Rublis.

Tāpēc jau pērnā gada maijā klubs vērsās pie Jelgavas domes priekšsēdētāja «zaļzemnieka» Andra Rāviņa ar lūgumu biedrībai iznomāt pašvaldībai piederošo zemi – pāris hektārus Kārklu ielā. Biedrība tur grib izveidot futbola treniņlaukumus, bērnu rotaļu laukumu, vietu āra trenažieriem un sporta halli ar tai nepieciešamo infrastruktūru.

Pēc pusgada domes vadība atbildējusi, ka tā vēlas noskaidrot Latvijas Futbola federācijas domas. Federācija paudusi atbalstu, arī vairāk nekā 300 iedzīvotāju parakstījuši lūgumu piešķirt zemi.

«Vēl līdz šim brīdim nav nekādas reakcijas no priekšsēdētāja, drīz būs jau pagājis gads, kopš nevar pieņemt lēmumu – dot futbola klubam iespēju strādāt un piesaistīt līdzekļus investīcijām vai tomēr nē,» klāstīja Rublis.

Domes vadība atbildi, vai zemi iznomās, sniegt vilcinās. Arī Latvijas Radio Rāviņš īsti negribēja atklāt, ko domā par futbolistu vēlmēm un kad varētu sekot kāda domes nostāja: «Kāpēc nesaskaņas? Kāpēc tik liela interese? Mēs pie tā strādājam!»

Uz jautājumu, vai lietā varētu būt kāds risinājums, Rāviņš atbild lakoniski: «Gan jau būs! Tad, kad būs! Strādājam pie jautājuma.»

Rāviņa rezervētajai vai pat izvairīgajai attieksmei iemesli varētu būt ne tikai faktā, ka futbola klubs «Jelgava» pametis pašvaldības olimpisko centru. Kluba valdes loceklis ir Rāviņa politiskais opozicionārs – Aigars Rublis no «Vienotības» bija ilggadēja mēra labā roka, bet no vicemēra krēsla tika izsēdināts pēc pagājušajām pašvaldību vēlēšanām, jo «Vienotība» Jelgavā saņēma mazu vēlētāju atbalstu.

Savukārt futbola kluba prezidents ir vietējās ceļu būves «Igate» īpašnieks Māris Peilāns, kam pēdējos gados sanāk daudz strīdēties par domes daudzmiljonu iepirkumiem.

Rublis negribēja komentēt, vai futbols cieš politikas dēļ: «Es negribētu šobrīd minēt. Lai priekšsēdētājs, kam ir iespēja šo jautājumu virzīt, atbild, kāpēc viņš neatbalsta sportu un jaunas infrastruktūras izbūvi. Tas neprasa no pilsētas investīcijas.»

Viņš gan apsver, ka jautājuma izskatīšanu kā deputāts varētu virzīt domē, tomēr bez mēra atbalsta idejai pozīcijas vairākums tāpat domu noraidīs. Savukārt Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs Jelgavas lietu komentēt atturējās, neslēpjot, ka nevēlas iesaistīties politiskās nesaskaņās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti