Dienas ziņas

Āfrikas cūku mēris skāris saimniecību Vārkavas novadā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

15 VID reģionālajās nodaļās plānotas izmaiņas

Iespējams, pakāpeniski slēgs Limbažu VID

Kamēr Rīgā meklē nākamo Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāju, neatrisināts ir jautājums par dienesta reģionālo nodaļu reorganizāciju. Sākotnēji, lai ietaupītu resursus un finanses, VID plānoja izmaiņas 15 jeb pusē no reģionālajām nodaļām, tādējādi ietekmējot arī Limbažu VID turpmāko pastāvēšanu. Termiņš šīm izmaiņām nu gan ir attālinājies.  

Limbažos VID ir darbavieta 22 cilvēkiem, no tiem deviņi strādā klientu apkalpošanas centrā. 

“Es negribu teikt, ka pašlaik jau ir skaidrs, ka Limbažu klientu apkalpošanas centru slēgs. Iespējas ir ļoti daudzas, mēs ar pašvaldību šodien runājām par to, ka pareizākais ceļš, protams, būtu šo procesu veikt pakāpeniski,” Vidzemes televīzijai stāsta VID ģenerāldirektora vietniece nodokļu jomā Dace Pelēkā.

Pavasarī te ik dienu bijis jāapkalpo vairāk nekā 100 cilvēku, kas iesnieguši gada ienākumu deklarācijas. Kopskaitā aptuveni 5000 cilvēku Limbažos tās iesnieguši papīra formātā klātienē, tai skaitā arī no kaimiņu novadiem.

Deklarācijas var iesniegt arī elektroniski, bet Limbažos teic, ka lauku cilvēkiem ne vienmēr tas ir tik vienkārši. Lai varētu atteikties no šī reģionālā centra, būtu jāpanāk situācija, kad vietējie iedzīvotāji visus nepieciešamos pakalpojumus saņem elektroniski.

Limbažos uztraucas arī par jauniem uzņēmējiem, kuriem nepieciešamas konsultācijas dokumentu sakārtošanā. Ja pašu pilsētā VID klientu apkalpošanas centra nebūs, tad to pieļauj kā vienu no iemesliem, lai cilvēki dotos uz lielākām pilsētām.

“Limbažos ir ļoti svarīgi saglabāt jebkuru no valsts institūcijām, lai cilvēkam nebūtu jābrauc uz Rīgu, lai saņemtu vajadzīgo konsultāciju no valsts institūcijām,” atzīst Limbažu novada domes priekšsēdētājs Didzis Zimmers.

Viens no iespējamajiem risinājumiem VID optimizācijas plānā ir slēgt tikai klientu apkalpošanas daļu vai samazināt darbalaiku un darbinieku skaitu.

Pirms gada jau Salacgrīvā un Alojā darbību uzsāka Vienotie pašvaldību un valsts klientu apkalpošanas centri, kur vienuviet var saņemt valsts institūciju pakalpojumus. Šī gada pirmajā pusgadā Alojā sniegti tikai 20 ar VID saistīti pakalpojumi, bet Salacgrīvā neviens. Tas arī Limbažos liek apšaubīt šāda vienoto pakalpojumu centra lietderību.

Sākotnēji to bija plānots ieviest ar nākamā gada 1.janvāri, bet nu skaidrs, ka tik drīz tas nenotiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti