Panorāma

Lidostas "Rīga" valdē apstiprina jaunus locekļus

Panorāma

Sācies festivāls "Staro Rīga"

Iespējams, ēku Priedaines ielā 20 liks nojaukt

Iespējams, ēku pie sagruvušās «Maxima» liks nojaukt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

“Bizness tur nebūs vairs nekad!” tā Rīgas domes Īpašuma departamenta vadītājs saka par namu Priedaines ielā 20, kas pēc “Maximas” traģēdijas ir vienīgā teritorijā vēl nenojauktā būve.

Piektdien Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisija vienbalsīgi nolēma - ja tehniskās pārbaudes atzinumā radīsies kaut mazākās šaubas par nama drošību, īpašniekam ēka būs jānojauc piespiedu kārtā. Pilsēta arī aicina uzņēmumu “Homburg Zolitūde” ņemt vērā morāli ētiskos apsvērumus un pieļauj  pēc zonējuma maiņas piedāvāt investoriem citu zemes gabalu ēkas celtniecībai.

 „Ja tur būs kaut minimāls apdraudējums, tad īpašumu departaments pieprasīs šīs ēkas nojaušanu,” saka RD Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.

Tehnisko ekspertīzi ēkai veic pašu īpašnieku nolīgti speciālisti. Alternatīva atzinuma nebūs. Būvvaldes konkurss par ēkas drošības pārbaudi beidzās ar neko, jo ne viens, ne otrs no diviem pretendentiem nebija ar vajadzīgo pieredzi. „Var spekulēt – kurš pasūta mūziku, var ietekmēt, bet, ja eksperts ir sertificēts, viņš neparakstīs tādu dokumentu, kas kādu apdraud,” atzīst Rīgas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

„Daudzdzīvokļu māja ir iekonservēta, teritorija tiek apsargāta, gaidām rezultātus, kuri tiks iesniegti RD līdz novembra beigām,” saka „Homburg Zolitūde” preses pārstāve Rūta Grikmane.

Topošā ekspertīze ir iemesls, kāpēc „Homburg Zolitūde” neatslēdz LTV „Panorāma” ēkas durvis un neļauj filmēt tās iekšpusi. Taču jautājums, vai šajos dzīvokļos vispār kāds reiz dzīvos, ir atklāts.

„Mēs uzstājam, lai viss komplekss tiktu nojaukts, mēs to panāksim, ja būs nepieciešams, mēs savāksim visu Zolitūdes iedzīvotāju parakstus,” akcentē biedrības “Zolitūde 21.11.” pārstāve Regīna Ločmele.

Vidi degradējošo būvju komisija šodien lēma arī rosināt Pilsētas attīstības departamentu grozīt attiecīgos noteikumus un mainīt zonējumu, visu traģēdijas vietu, kur vēl pagaidām atrodas pazemes autostāvvieta un dzīvojamā māja, definējot kā apstādījumu un dabas teritoriju. „Pašvaldība redz tur tikai zaļo zonu, pašvaldība ir gatava pieņemt šo ēku atpakaļ no īpašniekiem kā dāvinājumu un piedāvāt varbūt citu zemes gabalu apbūvei,” saka Burovs.

Tikmēr Grikmane akcentē, ka to, vai ēka tiks nojaukta ir atkarīgs no sarunu ar pašvaldību rezultātiem.

Skaidrība par ēkas nākotni būs tikai nākamgad. Vispirms būvvalde lūgs neatkarīgiem būvniekiem izvērtēt „Homburg” iesniegto ekspertīzi. Pēc tam tiks gatavoti tālāki lēmumi. Uz vēstulēm, ko pēc notikušā Nīderlandes karalim rakstīja bojāgājušo tuvinieki, atbildes pagaidām nav. Taču tikties ar viņiem ieradās investoru pārstāvis.

Viņš solīja sadarboties un ņemt vērā sabiedrības nostāju. „Tur stāv liela nauda, bet es ceru, ka īpašniekiem ir tā sapratne, ka bizness šajā zemes gabalā vairs nebūs nekad!” saka Burovs.

Ēka aiz sagruvušās „Maxima” jau kopš traģēdijas, pēc daudzu iedzīvotāju ieskatiem, ir jānojauc. Tomēr tās īpašnieks vilcinās to darīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti