Panorāma

Ķīnā apgūst latviešu valodu

Panorāma

Āfrikas cūku mēris izposta lielu saimniecību

Radikālo Mārtiņu patur apcietinājumā

Iespējamo džihādistu Mārtiņu patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa ceturtdien, 22.septembrī, nolēma paturēt apcietinājumā iespējamo džihādistu, grupējuma „Daīš” kaujinieku un Latvijas pilsoni Mārtiņu, vēsta LTV ziņu dienests.

Jau līdz šim 21 gadus vecais Mārtiņš atradās apcietinājumā, taču viņš un viņa aizstāvis advokāts Raitis Mediņš bija lūdzis mainīt drošības līdzekli.

Tiesas sēde noritēja aiz slēgtām durvīm, tāpēc nav zināms, kādu drošības līdzekli advokāts piedāvāja. Tomēr tiesa, uzklausot Drošības policijas argumentus, spēkā paturēja pašreiz esošo drošības līdzekli.

Tiesas zālē Mārtiņu ieveda pa aizmugures durvīm un žurnālistiem nebija nekāda iespēja viņu satikt. Arī viņa aizstāvis ir tikpat mazrunīgs. "Klients neko nevēlas teikt par to. Paldies," noteica Mediņš.

Viņš ir pirmā persona no Latvijas, kas nonākusi likumsargu redzes lokā par radikālās kustības “Daīš” atbalstīšanu un tagad par to stāsies tiesas priekšā. Krimināllikums par aktīvu piedalīšanos ārpus Latvijas notiekošā bruņotā konfliktā, kas vērsts pret valsts teritoriālo neaizskaramību vai politisko neatkarību vai citādi ir pretrunā ar Latvijai saistošām starptautiskajām tiesībām, paredz brīvības atņemšanu līdz desmit gadiem.

Ziņots, ka 21 gadu vecais puisis pirms atgriešanās Latvijā bijis apcietinājumā cietumos Sīrijā un Turcijā. Viņu Latvijā tiesās par iespējamu prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā. Mārtiņu uz Latviju deportēja septembra sākumā.

Raidījums “De facto” iepriekš noskaidroja, ka Turcijā aizturētais Mārtiņš bija savulaik diezgan noslēgts jauns cilvēks, kurš lielāko daļu laika pavadījis virtuālajā, ne reālajā pasaulē. 12. klasē viņš jau bija jauns musulmanis. Neklausījās mūziku, neatnāca uz savu izlaidumu. Bet ieraksti vienā no lielākajiem musulmaņu forumiem liecināja, ka Mārtiņš atbalsta "Daīš", džihādu un mocekļa nāvi.

To, ko īsti viņš dara Sīrijā, nav atklājis pat draugiem. Bet "De facto” norādīja, ka Mārtiņš vairākus mēnešus bijis ieslodzīts cietumā Sīrijā, pēcāk aizbēdzis, šķērsojis Sīrijas – Turcijas robežu, tur aizturēts atkal. Septembrī viņš deportēts uz Latviju un aizturēts.

Vēstīts, ka Sīrijā jau vairāk nekā piecus gadus norit karš starp dažādiem grupējumiem un armijām, kas atbalsta vai iestājas pret pašreizējo Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu, vai arī iestājas par atšķirīgām valsts formām nākotnē. Pēc dažādu avotu aplēsēm karā ir gājuši bojā aptuveni 400 000 cilvēku, bet miljoni devušies bēgļu gaitās

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti