«Iespējamās misijas» direktors: Skolām izaicinājums ar eksaktās jomas skolotāju piesaistīšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas skolu izaicinājums ir eksakto jeb STEM* jomas skolotāju piesaistīšana, intervijā Latvijas Radio atzina kustības "Iespējamā misija" direktors Kārlis Kravis. 

Tas saistīts ar zemo atalgojumu un neskaidrību par to, vai tas kādreiz palielināsies. "Ja tev nav skaidrības par atalgojumu, rodas neskaidrība par tavu darbu. Nevienam nav patīkami, ka nav saprotams, kāda būs manas finanšu situācijas nākotne," teica Kravis. Tomēr tiem cilvēkiem, kas piedalās "Iespējamās misijas" programmā, nereti par galveno motivāciju kļūst iespēja nodot savas zināšanas bērniem, nevis atalgojums. 

Runājot par izglītības kvalitāti Latvijā, "Iespējamās misijas" vadītājs atzina, ka tiek riskēts ar to, ka iegūtā aina ir subjektīva."Vai mēs pētām bērna izjūtas skolā, vai vērtējam to, kā viņš ir audzis pa septiņiem - desmit gadiem? Vai veicam skolotāju anketēšanu? Skolas vērtējam pēc eksāmenu rezultātiem. Tas ir ļoti subjektīvi. Ja skolā ir izcils matemātikas vai latviešu valodas skolotājs un klase gadījusies jaudīgāka, vai labāki rezultāti ir objektīvi?" vaicāja Kravis. 

KONTEKSTS:

“Iespējamās misijas” programma, kas skolām piesaista jaunus skolotājus, pērnvasar tika pārtraukta finansējuma trūkuma dēļ un šim mācību gadam jauns skolotāju iesaukums netika sagatavots. Naudu tagad izdevies piesaistīt gan no privātā sektora, gan pirmo reizi finansējumu atvēlējusi arī valsts.

Programmas veidotāji cerēja uz valsts atbalstu, bet Izglītības un zinātnes ministrija norādīja, ka nevar no saviem līdzekļiem atbalstīt vienu konkrētu nevalstisko organizāciju un nepieciešams valdības lēmums.  Oktobra vidū valdība nolēma piešķirt 93 000 eiro, kurus konkursa kārtībā varēs saņemt pretendents jauno skolotāju sagatavošanai.

10 gadu laikā "Iespējamajā misijā" darbojušies 200 jaunie skolotāji un 170 absolventi. No tiem vairāk nekā puse turpina strādāt izglītības nozarē. Programmai piešķirta Eiropas Parlamenta Eiropas Pilsoņu balva.

*STEM no angļu valodas science, technology, engineering and mathematics - tulkojumā: dabas zinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti