Iespējamas direktora bezatbildības dēļ Rīgas 71.vidusskolā ar Covid-19 saslimuši 10 darbinieki

Iespējamas direktora Andreja Rižikova bezatbildības dēļ Rīgas 71. vidusskolā ar Covid-19 saslimuši 10 personāla darbinieki. Rīgas domei pašlaik nav zināms, ka būtu saslimis kāds audzēknis. Ja pierādīs, ka Rīgas 71. vidusskolas direktors rīkojies bezatbildīgi, viņu var atlaist.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (''Attīstībai/Par!''-''Progresīvie'') žurnālistiem pastāstīja, ka domei ir informācija par, iespējams, vairākiem epidemioloģiskās drošības pārkāpumiem. Staķis stāstīja, ka kāds no pedagogiem gājis uz skolu slims un to slēpis. 

Rīgas dome pieprasījusi informāciju no skolas, lai saprastu, kas notika, un ir ierosināta pārbaude.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš pastāstīja, ka skolas direktors nav rīkojies godprātīgi – departaments par Covid-19 gadījumu skolā uzzinājis no Latvijas Televīzijas (LTV).

Iespējamas direktora bezatbildības dēļ Rīgas 71.vidusskolā ar Covid-19 saslimuši 10 darbiniekiPaula Dēvica

Krastiņš klāstīja, ka darbinieks – proti, direktors – gājis uz skolu ar Covid-19 raksturīgiem simptomiem, bet viņam slimība vēl nav bijusi apstiprināta. Viņš sajuties slikti stundas vadīšanas laikā un devies mājās, nākamajās dienās strādājot attālināti. Vēlāk direktoram atklāts Covid-19. LTV gan ceturtdien ziņoja, ka darbinieki direktoru skolā slimu redzējuši vēl pirms tam. To Rīgas dome pārbaudīs. Bezatbildība bijusi arī tajā, ka par to nav ziņots departamentam.

Krastiņš norādīja, ka galējā situācijā direktoru varētu atlaist: "Ja iestādes vadītājs, kuram jārāda piemērs personālam, ar savu rīcību rada šaubas par to, cik droši ir skolā, tad mēs runājam par iestādes vadītāja kompetencēm.

Ja pierādījumu kopums vai situācija būs tāda, ka mēs redzam gan bezatbildību, gan nepareizu rīcību, tad var sekot arī atlaišana.

Ja mēs redzam, ka situācija tiek risināta, tad mēs varam piemērot citas likumā paredzētās iespējas. Bet esam gatavi uz kardinālām rīcībām, ja mēs konstatējam, ka fakti ir neapgāžami."

Pašlaik attālinātās mācības ir divām 7. klasēm, kurām bijušas stundas pie direktora. Tomēr domei nav zināms, ka kādam no audzēkņiem būtu atklāts Covid-19.

Krastiņš uzsvēra, ka pašlaik domei nav pilnas informācijas par notikušo, bet ir pieprasīta informācija no skolas pašreizējas vadības un direktora. Viņš šobrīd departamentam neatbild, jo ir slims.

Staķis uzsvēra, ka būs nulles tolerance pret epidemioloģiskās drošības pasākumu neievērošanu.

"Tā tas notikt nedrīkst. Tas nav pieļaujami. Esam pieprasījuši visu informāciju no skolas. Tiks ierosināta pārbaude. Diemžēl mēs visu informāciju nevaram saņemt, jo arī skolas vadītājs veselības dēļ šo informāciju nevar sniegt. No Rīgas domes puses mums būs nulles tolerance pret jebkādiem epidemioloģiskās drošības pārkāpumiem izglītības iestādēs," sacīja Staķis.

Lai novērstu šādas situācijas, departamentā ir pieejams tālrunis 67026816 un e-pasta adrese [email protected], kurā iedzīvotāji, bērnu vecāki, pedagogi, izglītības iestāžu darbinieki no 2. novembra anonīmi var ziņot par epidemioloģiskās drošības pasākumu neievērošanu Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Pret vīrusu nav nedz zāļu, nedz vakcīnas.

Arvien ir spēkā ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai, un 23. oktobrī valdība lēma stingrāk ierobežot pulcēšanos, bet masku lietošanu noteica plašāku. No 30. oktobra – vēl  stingrāki pulcēšanās ierobežojumi, un privātajos pasākumos gan ārtelpās, gan iekštelpās varēs pulcēties ne vairāk par 10 cilvēkiem, bet publiskajos pasākumos – gan ārā, gan telpās ne vairāk par 300.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt