Dienas ziņas

Kā efektīvāk plānot skolēnu pārvadājumus?

Dienas ziņas

Gandrīz puse iedzīvotāju kavējuši rēķinu apmaksu

"Iespējamā misija" uzņems jaunus skolotājus

«Iespējamā misija» pārvar finansiālās grūtības un atsāk uzņemt skolotājus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

"Iespējamā misija" atkal kļuvusi iespējama! Trešdien, 5. decembrī, programma, kas skolām piesaista jaunus radošus skolotājus, izsludināja jaunu pieteikšanos. Vasaras sākumā kļuva zināms, ka šogad "Iespējamā misija" jaunus dalībniekus neuzņems naudas trūkuma dēļ. Tagad finansiālos atbalstītājus izdevies atrast, piesaistīts arī valsts finansējums, un tiek gaidīti pirmie pieteikumi no nozares profesionāļiem, kas vēlētos kļūt par skolotājiem.

Zane Lanka ir fizikas skolotāja Rīgas 64. vidusskolā. Māca 233 bērnus. Otro gadu viņa ir arī "Iespējamās misijas" dalībniece. Šis ir darbs, kuram es redzu jēgu, viņa saka.

"Tā ir viena no skaistākajām lietām, kas ir skolotāja profesijā, ka tu māci un mācies, un tevi atbalsta mācīšanās procesā. Nevis ka tu vienkārši strādā, bet tu turpini attīstīties, un tas ir tas, ko es gribu darīt ar savu dzīvi, – turpināt attīstīties," stāsta Zane Lanka.

"Iespējama misija" šogad plāno koncentrēties uz dabaszinātņu skolotājiem – izpētījusi, ka to trūkums valstī ir viens no būtiskākajiem.

To pavisam reāli sapratusi arī Zane Lanka, kad saņēmusi zvanu no savas pirmās skolas – nelielas Latgales pagasta vidusskolas – direktores ar akūtu problēmu: trūkst fizikas skolotāja.

"Ieminējos, ka tās piektdienas, kurās man nav misijas mācību, man ir brīvas. Un viņa saka, ka būtu gatava mani ņemt katru otro piektdienu kā lekciju, semināru veidā. Katrā otrajā piektdienā tikai fizika, visi mācās pie tevis fiziku," stāsta Zane Lanka.

Tieši uzsvars uz dabaszinātņu jomu un skolotājiem, kas spētu interesanti mācīt fiziku, ķīmiju, bioloģiju un matemātiku, "Iespējamās misijas" veidotajiem ļāvis atrast dzirdīgas uzņēmēju ausis, lai saņemtu vēl pavasarī trūkstošo finansējumu.

"Uzņēmēji arvien vairāk saprot, ka problēma ir jārisina nevis universitātē un nevis [pats svarīgākais], kā noturēt esošos darbiniekus, kas arī ir šī brīža situācija, bet ilgtermiņā jau cilvēki domā, ka jāsāk ar skolēniem. Un uzņēmēji runā arī par to, ka vidusskolā jau ir par vēlu, mums jāsāk runāt par pamatskolu, sākumskolu," sacīja "Iespējamās misijas" valdes priekšsēdētāja Edīte Millere.

Vēlme atrast skolotājus, kas spētu interesanti mācīt fiziku, ķīmiju, bioloģiju un matemātiku, “Iespējamās misijas” veidotājiem ļāvis atrast dzirdīgas uzņēmēju ausis, lai saņemtu vēl pavasarī trūkstošo finansējumu. “Mēs nezinām, kurā vietā tieši un kurā skolā šie skolotāji strādās, bet tam nav nozīmes, tāpēc ka mums ir būtiski, ka tās ir inženiertehniskās zināšanas. Mums ir būtiski arī reģions, jo Rīga daudz maz tiek galā, bet Latgales reģions ir tā vieta, kur palīdzība ir ļoti nepieciešama ,” saka valsts SIA “Latvijas Dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Līdz martam "Iespējamā misija" gaidīs jauno izglītības speciālistu pieteikumus.

Tie tiks vērtēti un izsijāti četrās atlases kārtās, lai nākama gada septembrī 20-25 jauni skolotāji vērtu Latvijas skolu durvis.

Pieredze gan rāda, ka pieprasījums no visu reģionu mācību iestādēm ir pat sešas reizes lielāks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti