Dienas ziņas

Kuldīgā tiekas Valsts policijas padome

Dienas ziņas

Jaungulbenē baznīca, kas nevienam nepieder

Iespēja saņemt līdzekļus darbavietu radīšanai

Iespēja saņemt līdzekļus darbavietu radīšanai

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, šā gada 1. ceturksnī bezdarba līmenis valstī sasniedzis 10,3%, kas ir augstākais rādītājs Baltijas valstīs. Pieaug arī to personu skaits, kuras darba meklējumos ir gadu un vairāk.

Dodot iespēju jaunu darbavietu radīšanai ilgstošajiem bezdarbniekiem, kā arī finansiāli atbalstot uzņēmējus, kopš aprīļa Latvijā tiek realizēts Eiropas sociālā fonda  projekts “Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem”. “Šajā laika posmā tas ir diezgan svarīgi, it sevišķi tiem cilvēkiem, kuri nedzīvo pilsētā, kuriem ar izbraukāšanu  lielas problēmas tomēr. Laukos darbu ļoti grūti kur atrast. Šāda iespēja, kad arī vēl palīdz ar līdzekļiem no Eiropas, es domāju, ir ļoti laba iespēja,” norāda projekta dalībniece Sarmīte Bičule.

To apliecina arī Sarmītes darba devējs, gaļas liellopu audzētājs Jānis Ulpe, jo tieši valsts sniegtais līdzfinansējums darbinieka atalgojumam 50% apmērā motivējis iesaistīties projektā. 

“Samaksāt laukos pie mūsu produkcijas pašizmaksas nevar. Vienīgais, ja tiek papildus samaksāts, kā saka - palīdz, tad mēs varam  samaksāt algu, un strādnieks var strādāt,” skaidro zemnieku saimniecības „Kalna Vēveri” īpašnieks Jānis Ulpe.

“Aktīvākie darba devēji jau ir pieteikušies, bet finansējums šogad ir piešķirts diezgan lielā apmērā visā valstī. Ir iespējams izveidot  vairāk kā 500 darba vietas. Līdz šim nav izveidota pat puse,” norādīja ESF projekta “Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” koordinējošā eksperte Elīna Krupko.

Šāda situācija ir arī Madonas pusē. No 22 iespējamajām darba vietām izveidotas vien deviņas. Kā viens no argumentiem pasivitātei – bailes no pārbaudēm un atskaišu pildīšanas. “Pirmās atskaites noteikti būs sarežģītas, bet mums jau palīdz tomēr. Ja aizsūti pirmo reizi nepareizi e-pastu, viņi atsūta izlabotas pareizi. Tā kā var jau sastrādāties,” sacīja Ulpe.

Atskaites par paveikto sniedz tikai darba devējs, savukārt darba ņēmējam projekta laikā tiek saglabāts bezdarbnieka statuss, kā arī iespēja izvēlēties darba ilgumu – 12 vai 24 mēnešus. Par šādu iespēju interesējusies arī Ilona.

“Esmu atgriezusies no Anglijas un gribu atrast šeit darbu, bet patiesība ir tāda, ka tā darba šeit nav. Esmu bijusi gan pie darba devējiem, gan nodarbinātības dienestā interesējusies par šīm subsidētajām darba vietām, bet piedāvājumu nav,” atzīst darba meklētāja no Madonas Ilona Grīga.

Plašāka informācija par projektu meklējama Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapā vai filiālēs uz vietas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt