Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāja kļūst par otru sievieti ar ģenerāļa pakāpi

Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) vadītāja Ilona Spure kļūs par otro sievieti Latvijā, kurai piešķirta ģenerāļa pakāpe.

Spure, kurai šobrīd ir pulkveža pakāpe, teju četrus gadus vada Ieslodzījuma vietu pārvaldi. Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība), kurš rosinājis Spurei piešķirt augstāko dienesta pakāpi, saka – viņa savā amatā ir daudz paveikusi.

"Iesoļojot Latvijas simtgades jubilejas gadā, mums ir jāizrāda atzinība tiem, kuri ar savu darbu parādījuši, ka viņi spēj veikt ļoti būtiskas pārmaiņas savā nozarē," skaidro Rasnačs.

"Ilona Spure ir spilgts piemērs. Viņa ar savu neatlaidību, mērķtiecību un radošumu ir panākusi to, ka šobrīd sistēma ir ievērojami mainījusies.

Divi mūsdienu prasībām neatbilstoši cietumi ir slēgti. Tas ir Šķirotavas cietums un Vecumnieku cietums. Ir izveidotas drošas, modernas, jaunas ieslodzījuma vietas: atkarību centrs Olainē, kas ir izveidots ar norvēģu atbalstu, un izmeklēšanas cietums Valmierā, kur pamatā ieguldīti tie līdzekļi, kas ietaupīti, likvidējot Šķirotavas cietumu," lēmumu pamato ministrs.

Pirmā sieviete Latvijā, kas saņema ģenerāļa pakāpi, bija kādreizējā Latvijas Policijas akadēmijas rektore Ārija Meikališa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti