Ierosināta dienesta pārbaude par zemessargu inficēšanos ar Covid-19 pamatapmācību laikā

Pēc tam, kad pamatapmācību laikā ar Covid-19 inficējušies zemessargi, par šo faktu tika ierosināta dienesta pārbaude, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Intervija ar NBS komandieri Leonīdu Kalniņu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Skaidrojot iespējamos iemeslus zemessargu saslimšanai, Kalniņš norādīja, ka Zemessardzē, neraugoties uz pandēmijas milzīgo iespaidu, apmācības process ir pieaudzis salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Aprīlī nedēļas griezumā apmācībās piedalījušies 2000 zemessargu.

“Otrs aspekts ir cilvēku mentālā psiholoģija: mēs esam pieraduši pie šīs bīstamās situācijas un dažreiz ļoti liderīgi attiecamies pret to, kas ir ieviests, kas ir elementāras higiēniskās prasības. Tajā konkrētajā gadījumā maska netika uzvilkta pēc šaušanas nodarbības,” skaidroja Kalniņš.

Viņš apliecināja, ka tas bijis izņēmums, nevis ierasta prakse mācību laikā.

Tāpat zināms, ka netika veikti Covid-19 testi pirms konkrētām apmācībām. NBS komandieris to skaidroja ar valsts apmaksātu testu apjoma izsīkumu bruņotajiem spēkiem. Savukārt NBS budžetā nevarēja atļauties veikt tik daudz izmeklējumus zemessargiem, atklāja Kalniņš.

KONTEKSTS:

Pirms zemessargu pamatapmācībām, kurās kopumā piedalījās 80 cilvēku, dalībniekiem netika veikti Covid-19 testi. Organizatori izlīdzējās vien ar pašapliecinājumiem, kuros dalībnieki norādīja, ka viņiem nav slimības simptomu, kā arī, ka viņi nav kontaktpersonas kādam vīrusa slimniekam. Viens no zemessargiem Latvijas Radio stāstīja, ka apmācību laikā inficējies ar Covid-19.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) apliecināja, ka saslimuši ir vismaz divi apmācību dalībnieki un vairāki atzīti par kontaktpersonām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti