Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Uz Olimpiādi dodas Latvijas titulētākais karatists Kalniņš

Panorāma

Izraēla un citas valstis atļauj bērnu potēšanu pret Covid-19

Ierobežo ugunsgrēku Pemmes purvā

Ierobežo ugunsgrēku Pemmes purvā

Pēc vairāku nedēļu sausuma lietus atgriešanās sniedz ne vien atelpu karstuma nomocītajiem, bet arī nenovērtējamu palīdzību ugunsdzēsējiem, kuriem šodien izdevās ierobežot šīs vasaras lielāko meža ugunsgrēku – degšanu īpaši aizsargājamajā dabas teritorijā "Lielais un Pemmes purvs".

Ugunsgrēks Siguldas novada Pemmes purvā izcēlās pirmdien, 26. jūlijā, rīta pusē un pēc vairāk nekā diennakti ilgiem dzēšanas darbiem otrdien, 27. jūlijā, pēcpusdienā to beidzot izdevās ierobežot. Diez vai vēl kāds Latvijā tik ļoti priecājās par pirmajām lietus lāsēm kā Valsts mežu dienesta (VMD) ugunsdzēsēji.

"Tas mums ļoti, ļoti palīdzēs. Tas nodrošinās, ka ugunsgrēka izplatīšanās šodien vairs nenotiks," sacīja VMD Inčukalna meža ugunsdzēsības stacijas vadītājs Andrejs Asītis.

Lielākās grūtības ugunsdzēsības darbos bijis piekļūt degšanas vietām – ja 200 metru attālumā no ceļiem ugunsdzēsējiem izdevies pieveikt liesmas, tad dziļāk purvā tas bijis gandrīz neiespējami. Arī no ūdens ņemšanas vietām līdz ugunsgrēkiem nereti jāmet lieli līkumi.

"Otra dzēšanas vieta no šejienes ir 3 kilometri – otrā purva malā. Bet ar mašīnu tur 30 kilometri jābrauc, tas arī bija liels apgrūtinājums – organizēt piekļūšanu. Sākumā nesapratām – kur var pielauzties, kur nevar," atzina VMD pārstāvis.

Ņemot vērā, ka piekļūšana ugunsgrēka vietai ir apgrūtināta, vakar dzēšanas darbos tika iesaistīti Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un Valsts robežsardzes helikopteri. Šī šogad ir jau trešā reize, kad VMD ugunsgrēka dzēšanā piesaista NBS helikopteru. Tāpat dzēšanas darbos VMD palīdzēja arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ar saviem resursiem, ugunsgrēka dzēšanā iesaistījās arī brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības.

Pēc ugunsgrēka ierobežošanas VMD darbinieki turpina uzmērīt nodegušo platību – jau šobrīd droši zināms, ka izdeguši vismaz 80 hektāri  taču, iespējams, cietusi daudzkārt lielāka platība – provizoriskās aplēses liecina, ka nodeguši varētu būt pat 200 hektāri purva un mežu.

Tāpat tiek rēķināti materiālie zaudējumu un aizsargājamām dabas vērtībām nodarītais kaitējums, kā arī meklēti aizdegšanās iemesli.

"Iespējamais ugunsgrēka izcelšanās iemesls droši zināms nav, bet, iespējams, tas varētu būt ogotāju darbības rezultātā. Pamatā mūsu statistika liecina, ka ugunsgrēki izceļas tieši cilvēku darbības, bezdarbības vai atsevišķos gadījumos ļaunprātīgas rīcības rezultātā," atzina VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Kopumā VMD šogad dzēsis vairāk nekā 350 meža ugunsgrēkus, uguns skārusi aptuveni 300 hektārus lielu platību, aptuveni trešā daļa no tās – jaunaudzes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt