Dienas ziņas

Lauku ļaudis paļaujas uz vietējiem veikalniekiem

Dienas ziņas

Olainē notiek labdarības nedēļa «Atver sirdi»

Vietējie uzņēmēji nodrošina darba vietas Ieriķos

Ieriķos darbavietu skaits līdzvērtīgs iedzīvotāju daudzumam

Vidzemē, konkrēti Ieriķos, vietējie par bezdarbu sūdzēties nevar, jo darba vietu šeit ir vairāk nekā iedzīvotāju. Darbs pieejams gan jauniešiem, gan arī cilvēkiem pirmspensijas vecumā. Savulaik vairākus uzņēmumus  izveidojis Egons Garklāvs, šobrīd iesākto turpina dēls Atis.

Uzņēmums "Dores", kurā tiek ražotas koka mājas, šobrīd nodarbina aptuveni 30 cilvēku. Iekārtu operators Imants Kalniņš ik dienu šurp mēro aptuveni 35 kilometru attālo ceļu no Zaubes. Puisis atzīst - ja šeit nebūtu darba, nāktos braukt uz ārzemēm. „Uz vietas vienmēr ir labāk, ārzemes tomēr ir ārzemes. Te jau tu pats esi saimnieks," norāda jauneklis.

„Mums ir 450 iedzīvotāji ciematā un mums ir aptuveni tikpat arī darba vietas. Tas nozīmē, ka pie mums strādā gan zīdaiņi, gan pensionāri," situāciju nodarbinātībā Ieriķos raksturo SIA „Dores fabrika" valdes priekšsēdētājs Atis Garklāvs.

Koka māju ražošana Ieriķos aizsākās pirms sešiem gadiem, un šobrīd mājas no Latvijas koka pazīstamas pat tādās eksotiskās valstīs, kā Azerbaidžāna un Kazahstāna.

Uzņēmumam sekmīgi attīstīties palīdzējis arī tas, ka turpat blakus atrodas metālapstrādes uzņēmums ar 20 gadu pieredzi dažādu kokapstrādes iekārtu ražošanā. Šeit arī tapuši lielākā daļa "Dorēm" nepieciešamo darba galdu. „Tie visi ir individuāli risinājumi, konkrēti radīti konkrētam mērķim. Tās ir iekārtas, kuras nevar nopirkt tirgū," norāda Garklāvs.

Mašīnbūves uzņēmumā šobrīd galvenokārt top iekārtas vietējiem ražotājiem. Arī šeit tiek nodarbināti aptuveni 30 cilvēki. Tiesa gan, tik specifiskā nozarē nepieciešami kvalificēti darbinieki, bet to mūsdienās kļūst aizvien mazāk. „Vecie jau arī gurst, viņi ir noguruši, viņi ir ļoti gudri, viņi ir inženieri, tā vēl ir vecā padomju skola. Jā, bet vajag jaunos," atzīmē SIA „Forma Machinery" darbinieks Emīls Millers.

Viņš ir absolvēji Rīgas Tehnisko koledžu, tomēr darbam nepieciešamās iemaņas viņš galvenokārt apguvis, strādājot uz vietas uzņēmumā. „Šeit nav vienmuļš darbs, vienmēr ir kaut kas jauns. Un jaunas idejas nāk, tas ir radošs darbs," savus pienākumus raksturo Millers.

Abu uzņēmumu attīstības plāni pagaidām liecina, ka arī turpmāk Ieriķos par darba trūkumu varētu sūdzēties vien sliņķi. Jau tagad strādāt uz šejieni brauc cilvēki no apkārtējiem ciematiem, kā arī Siguldas un pat Rīgas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti