Panorāma

Amatpersonas tiesās prioritārā kārtībā

Panorāma

Par Kijevas mēru ievēlēts Vitālijs Kļičko

Noslīkst iepretim Kauguru glābšanas stacijai

Iepretim Kauguru glābšanas stacijai jūrā gājis bojā kaitotājs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Kauguros, tieši iepretim glābšanas stacijai trešdien jūrā gāja bojā kaitotājs. Policijā sākts kriminālprocess, izveidota īpaša izmeklēšanas komisija. Notikusī glābēju nevērība var maksāt amatu Jūrmalas glābšanas dienesta vadītājam Andrim Kraulim.  

Traģiskais negadījums notika pie Kauguru glābšanas stacijas, un kaitotāju no jūras izvilka pludmalē strādājoši cilvēki.

Pirmie pludmalē ieradās ātrās palīdzības mediķi. Viņu apakšstacija atrodas tajā pašā ēkā, kur strādā glābēji, tikai logi iziet uz otru pusi, ne jūru. 28 gadus vecais kaitotājs, kurš esot bijis profesionāls sportists, diemžēl jau bija miris. Iespējams, viņam pūķojot radās kādas veselības problēmas.

Jūrmalas iecirkņa Kārtības policijas galvenais inspektors Māris Hmeļnickis stāstīja, ka jaunietim NMPD konstatēja nāvi, viņš bija hidrotērpā.

Tikai pēc tam, kad apkārt mirušajam jau rosījās aculiecinieku izsauktie mediķi, no glābšanas stacijas parādījās arī glābēji.

Jūrmalas domes izpilddirektora vietnieks Arturs Grants atzina, ka dežūrā bija jābūt diviem glābējiem, un viņiem tas bija jāredz.

Jūrmalā sākusies peldsezona un glābējiem jābūt postenī no astoņiem rītā līdz deviņiem vakarā. Traģēdija notika pēc sešiem. Kāpēc viņi neredzēja, ka pūķotājam jūrā paliek slikti, nav skaidrs. Abu sniegtās liecības esot pretrunīgas.

„Notikums ir šokējošs – Jūrmalas dome ir sasaukusi ārkārtas komisiju, izveidojām savu izmeklēšanu,” sacīja Grants.

Bijušais Jūrmalas ātrās palīdzības un glābšanas dienesta vadītājs Uldis Ciekurs pieļauj, ka viss ir likumsakarīgi. Labākie glābēji dienestu pameta, kad  2012.gadā Jūrmalas dome viņa vadīto dienestu likvidēja un glābšanas funkciju deleģēja pašvaldības policijai.

„Iespējas iet pret to nebija, tas bija konceptuāls domes lēmums.[..] Ļoti daudzi profesionāli glābēji aizgāja prom no darba, jo negribēja būt par pašvaldības policistiem,” skaidroja Ciekurs.

Ja glābēji būtu bijuši savā vietā, pūķotāju noteikti varēja no ūdens izvilkt savlaicīgi.

„Šis bojāgājušais pareizi darīja, ka gāja pūķot iepretim glābējiem,” sprieda Ciekurs.

Kaitošana jeb pūķošana ir ekstrēms sports. Pūķotājus nereti vējš iepūš jūrā, vai gadās citas neparedzamas situācijas. Taču bojāgājušais to darīja vietā, kas teorētiski ir pati drošākā Jūrmalā - tieši iepretim glābšanas stacijas logiem. Tāpēc ir liels jautājums, vai pašreizējais Jūrmalas glābšanas dienesta vadītājs Andris Kraulis saglabās savu amatu. Domes izveidotā izmeklēšanas komisija aicinājusi Pašvaldības policijas priekšnieku izvērtēt Krauļa atbilstību amatam un atstādināt viņu vismaz uz izmeklēšanas laiku.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti