IeM prasīs 60 tūkstošus latu Talsu traģēdijā bērnus zaudējušām mātēm

Iekšlietu ministrija otrdien valdībai lūgs piešķirt 60 tūkstošus latu, ko tiesas piespriestajā kompensācijā izmaksāt Talsu traģēdijā bērnus zaudējušām mātēm, liecina valdības darba kārtība.

Augstākās tiesas (AT) Civillietu palāta maija beigās pasludināja saīsināto spriedumu vienā lietā apvienotās divās civilprasībās par morālā kaitējuma atlīdzinājumu saistībā ar traģisko negadījumu Talsos, kad Iekšlietu ministrijas (IeM) rīkoto policijas un ugunsdzēsības svētku laikā, deformējoties auto pacēlāja strēlei, no auto pacēlāja groza izkrita un dzīvību zaudēja vienas no prasītājām lietā divi bērni, dēls un meita, un otras prasītājas lietā dēls.

Apelācijas instances tiesa no Latvijas Republikas VUGD personā par labu prasītājai, kura traģiskajā negadījumā zaudēja divus bērnus, piedzina 40 tūkstošu latu atlīdzību par nodarīto morālo kaitējumu.

Par labu otrai prasītājai, kura negadījumā zaudēja dēlu, tiesa piedzina 20 tūkstošu latu morālā kaitējuma atlīdzību. Pārējā daļā tiesa prasību noraidīja. Jau vēstīts, ka 1997.gada 28.jūnijā Talsos IeM rīkoto policijas un ugunsdzēsības svētku laikā tika demonstrēta ugunsdzēsības un policijas tehnika.

Paceļot bērnus auto pacēlāja grozā, pieļautās pārslodzes dēļ deformējās auto pacēlāja strēle, un pacēlāja grozs nokrita no 18,7 metru augstuma. Notikuma vietā gāja bojā deviņi bērni un divdesmit viens bērns guva miesas bojājumus. Grozam ar cilvēkiem nokrītot uz asfalta, gāja bojā prasītājas divi bērni un otras prasītājas dēls.

Ar AT Civillietu tiesu palātas 2009.gada 17.decembra spriedumu par labu prasītājai, kura traģiskajā negadījumā zaudēja divus bērnus, tiesa piedzina 120 tūkstošu latu atlīdzību par nodarīto morālo kaitējumu, bet par labu otrai prasītājai – 60 tūkstošu latu.

Senāts, izskatot lietu sakarā ar atbildētāja VUGD kasācijas sūdzību un prasītāju pārstāvja kasācijas pretsūdzību, atcēla apelācijas instances tiesas spriedumu daļā par piedzītās atlīdzības par morālo kaitējumu apmēru un tiesas izdevumu piedziņu un šajā daļā lietu nodeva jaunai izskatīšanai AT Civillietu tiesu palātā, kura 14.maijā izskatīja lietu atceltajā daļā un otrdien pasludināja saīsināto spriedumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti