IeM piedāvā plānu ugunsdrošības situācijas uzlabošanai nākotnē

Iekšlietu ministrija pirmdien nāks klajā ar ziņojumu «Par valsts politiku ugunsdrošības jomā». Dokumentā analizēta ugunsdrošības situācija Latvijā patlaban, salīdzinot to ar citām valstīm, kā arī ieteikti scenāriji nākamo 11 gadu rīcībai, lai daļu problēmu novērstu.

Ziņojumā ir konstatēts, ka, nemainoties situācijai, būtiski nemazināsies cietušo un bojā gājušo skaits, ugunsgrēkos nodarītie zaudējumi īpašumam, kā arī kaitējums videi.

Ugunsdrošības situācija Latvijā, salīdzinot to ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, ir visai kritiska. Saskaņā ar Starptautiskās ugunsdzēsības un glābšanas dienestu asociācijas datiem mūsu valstī katru gadu ugunsnelaimēs iet bojā vairāk nekā pieci cilvēki no simt tūkstošiem. Lietuvā un Igaunijā mirušo ir mazāk, bet, piemēram, Polijā, Zviedrijā un Somijā gadā mirst viens cilvēks no katriem simt tūkstošiem.

Lai situāciju uzlabotu, ziņojumā tiek piedāvāta virkne risinājumu, to skaitā ugunsdzēsēju aprīkojuma uzlabošanai un jauniem depo. Plānā redzams, ka ieceru īstenošanai nepieciešami vairāki miljoni eiro.

Iekšlietu ministrija arī secina, ka, neveicot uzlabojumus brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību un pašvaldību ugunsdzēsības dienestu darbībā, nebūs iespējams panākt iedzīvotāju interesi iesaistīties šo organizāciju kustībā. Novadu bērnu iesaiste jauno ugunsdzēsēju kustībā gan veicinātu lietderīgu laika pavadīšanu, gan vairotu zināšanas ugunsdrošības jomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti