Tieša runa

Tieša runa. Vai skolotāji beidzot uzzinās, kāda būs viņu alga?

Tieša runa

Tieša runa. Vai pašvaldībām vajadzētu izdot savu avīzi?

Tieša runa. Krimināllikuma grozījumi Krimas scenārija Latvijā novēršanai

IeM pašlaik neplāno jaunus metāla detektorus un skenerus publiskajos objektos

Pašlaik terorisma apdraudējums Latvijā ir zems, tāpēc Iekšlietu ministrija neplāno uzstādīt metāla detektorus un skenerus publiskajos infrastruktūras objektos, bet, ja drošības dienesti secinās, ka “terorisms virzās uz Latvijas pusi”, to noteikti darīs, LTV raidījumā “Tieša runa” pauda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”).

Pēc otrdien Briseles lidostā un metro notikušajiem terorisma uzbrukumiem atkal aktualizējas jautājums par drošību.

Eksprezidents Valdis Zatlers raidījumā “Tieša runa” norādīja – mūsdienās ir jāsaprot, ka Eiropā terorisms ir realitāte un iekšējā drošība ir valsts rokās, un par to ir vērts publiski runāt, lai cilvēki saprot, kā drošība tiek nodrošināta.

Zatlers uzsvēra, ka pakāpeniski mainās arī cilvēku domāšana un uzskati par drošības jautājumiem. Piemēram, pēc pērn novembrī Parīzē notikušajiem asiņainajiem teroristu uzbrukumiem runas par stingrāku kontroli un metāla detektoriem publiskajos objektos tika uzņemtas negatīvi, bet šobrīd pēc Briseles teroraktiem parādās jautājums – kāpēc tad šādu metāla detektoru nav?  

Pēc Zatlera domām, pie stingrākām kontrolēm būs jāpierod, to būs aizvien vairāk, soli pa solim būs jāpierod,  un par to ir jārunā ar sabiedrību.

Kozlovskis gan norādīja, ka pašlaik jaunus skenerus un metāla detektorus  neplāno uzstādīt. Bet, ja Drošības policija redzēs, ka terorisma draudu līmenis pieaug un virzās uz Latvijas pusi, tad to noteikti darīs. 

Ministrs gan piebilda, ka nevar uzstādīt šādus detektorus visur. Piemēram, līdz šim bijis daudz viltus zvanu ar brīdinājumiem par spridzekli dzelzceļa  stacijā un tirdzniecības centrā “Origo”. Ja uzstādītu detektorus tur, tad ar tiem būtu jāaprīko teju visi lielākie veikali, norādīja ministrs. 

Arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionāla apvienība) atzina, ka par stingrāku kontroli publiskajos objektos ir atvērta diskusija, bet mēs ejam soli pa solim, un ir jādomā arī par to, kā aizsargāt sabiedrības intereses.

Jau ziņots, ka otrdien, 22.martā, no rīta neilgi pēc astoņiem Briseles lidostā teju vienlaicīgi nogranda divi sprādzieni, nogalinot vismaz 11 cilvēkus. Pēc aptuveni stundas vēl viens sprādziens nogranda Mālbēkas metro stacijā Briseles centrā, nogalinot vismaz 20 cilvēkus. Starp teroraktos bojā gājušajiem un ievainotajiem ir aptuveni 40 valstu pilsoņi, paziņojis Beļģijas ārlietu ministrs Didjē Reinderss. Pašlaik nav ziņu, ka uzbrukumos būtu cietuši Latvijas iedzīvotāji. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti