IeM: Nevienai personai netiks patvērums piešķirts automātiski

Ikviens patvēruma meklētājs tiks pārbaudīts, tostarp viņu pagātne, un nevienam patvērums netiks piešķirts automātiski, intervijā LTV raidījumā „Rīta Panorāma” sacīja Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

Godmane norādīja, ka Latvijā patvēruma došanas sistēma pastāv kopš 1998.gada, un tā tiks izvērtēta atbilstoši pašreizējai situācijai. Izvērtēti tiks visi posmi: gan uzņemšana, gan vērtēšana, kā arī integrācija. Viņa arī nepiekrīt, ka Latvija nebūtu gatava bēgļu uzņemšanai.

Katrs no patvēruma meklētājiem tiks pārbaudīts, un nevienai personai netiks patvērums piešķirts automātiski, uzsvēra Pētersone-Godmane. Viens no vērtēšanas kritērijiem būs arī drošība un šo cilvēku pagātne. Svarīgi izšķirt cilvēku patiesos mērķus nokļūšanai Eiropas Savienībā un vai viņu argumenti ir atbilstoši starptautiskajām tiesībām par bēgļiem.

IeM valsts sekretāre atzina, ka pašlaik starptautiskajā līmenī tiekot runāts ne tikai par bēgļu uzņemšanu, bet par cīņu ar nelegālajiem migrācijas ceļiem kā vienu no pamatuzdevumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti