IeM: Latvija grib uzņemt bēgļu ģimenes, nevis vientuļniekus

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis turpinās diskusijas par tā dēvētajam bēgļu kvotām, un Latvija ieinteresēta uzņemt bēgļu ģimenes – vīru ar sievu un bērniem, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) . 

Pirmdien vēl vakarā ES dalībvalstu iekšlietu ministri vienojušies par plānu uzņemt kopumā 20 000 bēgļus no trešajām valstīm, savukārt par Itālijā un Grieķijā jau nonākušo bēgļu sadalīšanu pa citām valstīm diskusijas turpināsies līdz gada beigām, paredzēja Kozlovskis.

Viņš sacīja, ka jebkura valsts, arī Latvija, ieinteresēta uzņemt ģimenes – vīru, sievu un bērnus. Tiesa, nevarēs pilnībā garantēt, ka visi Latvijas uzņemtie bēgļi būs pārcēlušies kopā ar savu ģimeni, iespējami arī izņēmumi.  

Kozlovskis skaidroja, ka “trešā sieva”, kā pieņemts musulmaņu valstīs, vai brāļi un māsas neskaitās ģimene bēgļu uzņemšanas procesā.

Viņš arī nepaskaidroja, kāpēc Latvija gribētu uzņemt tieši ģimenes.

Jau vēstīts, ka pirmdien ES tieslietu un iekšlietu ministru sanāksmē galīgo kompromisu nav izdevies panākt, taču  ministri ir vienojušies uzņemt mazāku skaitu bēgļu – iepriekš bija plāns uzņemt 60 000 bēgļu, bet saskaņā ar jaunāko vienošanos tagad šis skaits ir sarucis līdz 54 000.

Latvijas valdība jūlija sākumā vienojās divu gadu laikā uzņemt 250 patvēruma meklētājus.

Līdz tam ES valstu vadītāji vienojās, ka nākamajos gados Eiropas valstīs būs jāuzņem 60 000 bēgļu. No tiem 40 000 cilvēku jau ir nonākuši Grieķijā un Itālijā, un vēl 20 000 bēgļu Eiropa uzņems no nometnēm, kuras atrodas ārpus ES.

Taču ES līderi nevienojās par konkrētiem skaitļiem, cik bēgļu kurai valstij būtu jāuzņem. Līdz jūlija beigām par jau konkrētām tā saucamajām kvotām katrai valstij jāvienojas ES valstu iekšlietu ministriem.

Eiropā lielā bēgļu plūsma tiek saistīta ar nerimstošajiem konfliktiem gan Sīrijā, gan daudzās Āfrikas valstīs. Taču šo procesu vēl sarežģītāku padara arī kontrabandisti, kuri, īpaši Lībijas krastos, par bargu naudu pārdod vecas laivas glābiņu meklējošajiem un cilvēku pilnas sūta tās ūdeņos. 

4 komentāri
spriditis
Vai tiesam neredzat par ko ir parversta Anglija, Vacija, Francija,Skandinavijas valstis! Eiropa jau ir parpludinata ar musulmaniem. Ta seerga parnem visu pasauli. Latvijai garlacigi ka neviens neriko terorisma aktus, tapec jasavel ieksa begli. Afrikanis nekad nestradas. Vini paaudzem sez uz pabalstiem un tik taisa bernus. Ne intelektu, ne kulturu nevar kadam iedot izmitinot Eiropa. Ja Griekija var nobalsot referenduma neatdot paradus, kapec Latvija nevar nobalsot NELAIST valsti beglus!?? Sudzejamies par krieviem, tagad raudasiet lai krievu inteligence atgriezas Latvija! Latvija sev parakstijusi naves spriedumu piekritot Eiropas kvotam!
:/
Nu super -bēgļus taisās šķirot, bet ar esošiem nav tikuši galā.
leo
kas tev prasīs? gribēt var daudz ko
Arnis
Latvijas NEGRIB uzņemt imigrantus! To vēlas politmafija no Vienotības, ZZS un Saskaņas!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti