Labrīt

Attālināti, bet aktīvi norit darbs pie tēlniecības šedevru ekspozīcijas izveides

Labrīt

Covid-19 ietekmē lejupslīdi piedzīvoja arī pensiju uzkrājumi

Ģirģens ierosina celt sodus par pulcēšanas ierobežojumu pārkāpšanu līdz tūkstotim eiro

Iekšlietu ministrs vēlas stingrāku karantīnu Covid-19 ierobežošanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) uzskata, ka Covid-19 ierobežošanai nepieciešami daudz stingrāki ierobežojumi, iespējams, stingrāka cilvēku kustības  ierobežošana Rīgā un Rīgas reģionā.

Ģirģens intervijā Latvijas Radio pauda uzskatu, ka stingrāki ierobežojumi nepieciešami, jo diemžēl cilvēki neievēro ieteikumus, ko pierādīja masveida pulcēšanas sestdien Jūrmalas un Saulkrastu pludmalēs. Jo ilgāk šāda situācija turpināsies, jo biežāk valdībai būs jāsanāk kopā un jāpieņem aizvien drastiskāki lēmumi, norādīja Ģirģens.

Ministrs norādīja uz citu Eiropas Savienības valstu piemēru, kur aizliegts bez nepieciešamības pamest māju, atļauts doties tikai veikalu vai aptieku, vai izvest ārā suni, un par pārkāpumiem sodi sasniedz vairākus tūkstošus eiro. 

Pēc Ģirģena domām, arī Latvija varētu “paņemt pauzi uz mēnesi”,

apzināties, kā vīruss izplatās, apzināt personas, kurām nepieciešama palīdzība pārtikas piegādei, un to nodrošināt.  

Valstij par šo vienu mēnesi nebūs nodarīts ļoti liels kaitējums, bet slimības izplatīšanos var apturēt, pauda Ģirģens.

Ministrs pastāstīja, ka svētdien piedāvāja valdībai ierobežot cilvēku kustību Rīgā un Rīgas reģionā, lai cilvēki tiešam pavadītu mēnesi mājās, lai apturētu Covid-19 izplatīšanos.

Valdība pagaidām nolēma pastiprināt pulcēšanās ierobežojumus - turpmāk publiskās vietās, neievērojot divu metru distanci, kopā drīkstēs doties tikai divatā vai ģimenes lokā. Visos citos gadījumos ir jāievēro noteikums, ka personām vienai no otras ir jāievēro divu metru distance.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošana

LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19, analīzes nodošanas vietas, skaidrojums, kam veic valsts apmaksātās analīzes.
Bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345.
Vienotā mājaslapa saistībā ar Covid-19 - covid19.gov.lv.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.  Vēlāk brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimenei.

25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. Pēc epidemiologu teiktā, Latvija nonākusi epidēmijas otrajā fāzē, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgiem.

Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem. Tāpat valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk kā 2 miljardu eiro apmērā. Valdības darbs turpināts attālināti. 

Marta beigās valdība lēma piešķirt 8 miljonus eiro piemaksām mediķiem Covid-19 krīzes laikā. Piemaksas mediķiem būs dažādas, un maksimālais apmērs sasniegs 50% no algas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti