Iekšlietu ministrs «melnajā sarakstā» iekļāvis bijušo «Doždj» raidījuma vadītāju Korosteļevu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Iekšlietu ministrs Kristaps Eklons ("Attīstībai/Par!"), izvērtējot Valsts drošības dienesta (VDD) ierosinājumu, iekļāvis tā dēvētajā melnajā sarakstā bijušo televīzijas kanāla "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") raidījuma vadītāju Alekseju Korosteļevu, kurš pastāvīgi strādāja Gruzijā, bet pēc izteikumiem ēterā par atbalstu Krievijas armijas karavīriem tika no darba atlaists.

Korosteļeva iekļaušanu ārvalstnieku sarakstā, kuriem ieceļošana Latvijā ir aizliegta, apstiprināja Iekšlietu ministrijā.

Saskaņā ar likumu ārzemniekam, par kuru pieņemts iekšlietu ministra lēmums, viena mēneša laikā ir tiesības to pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā. Pieteikuma iesniegšana tiesā neaptur lēmuma izpildi un pieteicējs nav tiesīgs lūgt tiesai apturēt šā lēmuma darbību. Administratīvajai apgabaltiesai lieta jāizskata divu mēnešu laikā.

Jau ziņots, ka Korosteļeva iekļaušanu sarakstā rekomendēja VDD, kas bija izvērtējis televīzijas kanāla 1. decembra raidījumā "Zģes i seičas" ("Здесь и сейчас"/"Te un Tagad") paustos izteikumus, secinot, ka tie ir vērtējami kā aicinājums sniegt materiālu atbalstu Krievijas okupācijas spēkos mobilizētajiem karavīriem.

Korosteļevs raidījuma laikā vairākkārt norādīja uz Krievijas karavīru smagajiem apstākļiem frontē, nepietiekamo nodrošinājumu ar ekipējumu un pārtiku, un izteica cerību, ka telekanāla darbība var viņiem palīdzēt.

Pēc šī gadījuma "Doždj" nolēmis pārtraukt sadarbību ar Korosteļevu, norādot, ka par pamatu atlaišanai esot tieši viņa izteikumi.

Pēc tam, kad Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) jau vēlāk anulēja "Doždj" licenci, telekanāla ģenerāldirektore Natālija Sindejeva emocionālā video izteicās, ka Korosteļeva atlaišana bijusi kļūda, tāpēc viņš un vēl divi žurnālisti esot aicināti atgriezties darbā. 

Tomēr "Doždj" galvenais redaktors Tihons Dzjadko jau paziņojis, ka neplāno mainīt lēmumu un Korosteļevs netiks ņemts atpakaļ.

VDD savu vērtējumu par raidījumā paustajiem izteikumiem 5. decembrī nosūtīja NEPLP, kas pieņēmusi lēmumu anulēt "Doždj" apraides atļauju.

Ņemot vērā, ka Korosteļevam nav uzturēšanās atļaujas Latvijā, saskaņā ar Krimināllikumu persona Latvijā nevar tikt saukta pie kriminālatbildības. 

KONTEKSTS:

NEPLP šonedēļ nolēma anulēt apraides atļauju patlaban Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai "Doždj", pamatojot to ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai. Lēmums pieņemts, vērtējot pārkāpumu kopumu, kas pieļauti pēdējā laikā: valsts valodas celiņa nenodrošināšana pārraidēm, Krimas attēlošana kartē kā daļa no Krievijas teritorijas, Krievijas armijas saukšana par "mūsu armiju", iespējama atbalsta paušana Krievijas armijai. Vērtēta arī no VVD saņemtā informācija.

Lēmums stājās spēkā naktī uz ceturtdienu, 8. decembri, kad "TV Rain" bija jāpārtrauc raidīšana Latvijas teritorijā. Tāpat NEPLP lūgs uzlikt ģeobloku "TV Rain" kanālam "YouTube" platformā, lai saturs nebūtu pieejams Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti