Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Česlavu Batņu

Rīta Panorāma

Intervija ar Andžeju Graudu

Intervija ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski

Iekšlietu ministrs: Latvijas austrumu robeža nedrīkst kļūt par vājāko posmu cilvēku kontrabandistiem

Latvijai ir ļoti svarīgi stiprināt austrumu robežu, lai nekļūtu par vāju posmu, kuru izmantos cilvēku kontrabandisti, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”). 

Viņš norādīja, ka, piemēram, kaimiņvalsts Igaunija plāno vērienīgu robežas stiprināšanu, un Latvija nedrīkst kļūt par vājāko posmu, jo cilvēku kontrabandisti seko līdzi un izvēlas vājos posmus.

Viņš atzina, ka viņu mazāk satrauc tie migranti, kuri Latvijai jāuzņem Eiropas Savienības (ES) noteikto bēgļu kvotu ietvaros, bet vairāk satrauc cilvēki, kas nelegāli šķērso austrumu robežu. Pērn Latvijā šādi iekļuva aptuveni – 500 cilvēki, bet ES bēgļu kvotu ietvaros Latvija apņēmās uzņemt 531 cilvēku divos gados.

Šogad ir pāragri runāt par krasu migrantu pieaugumu, nav ārkārtas situācijas, taču robežsardzes kapacitāte Daugavpilī aizturēšanas centrā ir tuvu maksimumam, tāpēc jādod spēcīgs signāls, ka mēs sakārtosim robežu, norādīja ministrs.

Viņš stāstīja, ka pērn par nelegālu cilvēku pārvietošanu pāri robežai aizturēja vairāk nekā 80 cilvēkus, pārsvarā Krievijas pilsoņus, arī Latvijas pilsoņus.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti