Iekšlietu ministrs izjautās robežjoslas būvniecībā atbildīgos

Saistībā ar Iekšējās drošības biroja (IDB) ierosināto lietu par krāpnieciskām darbībām būvniecības procesos valsts robežjoslā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") uz pārrunām sauks attiecīgo būvniecības projektu autoruzraugu un būvuzraugu.

Intervijā Latvijas Radio ministrs uzsvēra, ka IDB veiktā bijušā Valsts robežsardzes priekšnieka Normunda Garbara, kā arī divu būvniecības uzņēmuma "Igate" darbinieku un vēl kāda robežsardzes darbinieka aizturēšana ir nopietns signāls. Tas prasa vērtēšanu par robežjoslā veiktajiem darbiem, to apjomu un kvalitāti.

Telefonintervija ar Sandi Ģirģenu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt
Ģirģens nav nobažījies par to, ka vajadzētu pārbūvēt robežjoslu IDB sāktās lietas dēļ. Viņš gan izjautās projekta uzraugus par to, vai "izpildītie apjomi atbilst plānotajiem, vai paveiktais atbilst tehniskajai specifikācijai".

Ministrs intervijā uzsvēra, ka neaizskaramu personu nav. Ja Garbars būs vainīgs, tad viņu sagaida sods. Arī līgums ar būvniecības uzņēmumu "Igate" tiks pārtraukts, ja IDB pierādīs noziegumu. Politiķis gan norādīja, ka nevajadzētu priekšlaicīgi izdarīt secinājumus, bet sekot līdzi un gaidīt izmeklēšanas beigas.

KONTEKSTS:

IDB aizturējis bijušo Valsts robežsardzes priekšnieku Normundu Garbaru. Viņš tiek turēts aizdomās par pilnvaru pārkāpšanu un krāpšanas atbalstīšanu. Lietā aizturētas vēl trīs personas, no kurām divas ir būvuzņēmuma "Igate" darbinieki.

IDB ir aizdomas par noziedzīgu nodarījumu veikšanu būvniecības procesos, kas veikti Valsts robežsardzes un uzņēmuma noslēgto iepirkuma līgumu ietvaros par Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas robežas joslas infrastruktūras izbūvi un Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas robežu ierīkošanu. Kriminālprocesā vēl vienam Valsts robežsardzes darbiniekam piemērots personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, statuss.

Būvniecības procesā konstatētas iespējamas neatbilstības tehniskajai specifikācijai, kā arī tika pieļauta patvaļīga koku izciršana robežjoslā.

Uzņēmuma finanšu darījumos saskatāmas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas pazīmes, par ko arī uzsākta izmeklēšana. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt