Panorāma

Premjers atskaitās deputātiem par paveikto

Panorāma

Zīdaiņus vakcinēs pret rota vīrusu

Vai iekšlietu ministra atvainošanās būs gana laba?

Iekšlietu ministrs atvainojas par troksni 16.marta pasākumos

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) ceturtdien atvainojies par troksni 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa, kam tas traucēja.

Ceturtdien Kozlovskis ticies ar "Saskaņas centra" deputātiem un pēc tikšanās atvainojās par troksni. "Šis troksnis, kas tika atskaņots, protams, ka tas aizvainoja cilvēkus, protams, bija traucējošs. Šajā sakarā domāju, ka es varētu un gribētu atvainoties tiem, kuriem šis troksnis traucēja īstenot tos mērķis, kāpēc viņi bija ieradušies pieminekļa, un aizvainoja viņus."

Tai pat laikā Kozlovskis uzsvēra, ka jārod precīzs tiesisks mehānisms, lai turpmāk šāda situācija neatkārtotos.

Jau ziņots, ka Nacionālā apvienība (NA) pirmdien valdes un frakcijas ārkārtas sēdē oficiāli nolēma prasīt Kozlovska demisiju. Ceturtdien pēc Kozlovska atvainošanās „Visu Latvijai” tvitera kontā bija parādījies ieraksts: „Taisnīguma uzvara! Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis atvainojas par zaimojošo troksni 16.martā pie Brīvības pieminekļa,”, tomēr drīz vien tas pazuda. Arī NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars nesteidza apliecināt, ka demisijas pieprasījums tagad tiks atsaukts. NA ieturēšot „pārdomu pauzi”. Tomēr Dzintars atzina, ka valdības krišana tagad radītu politisko strupceļu, kas ietekmētu pašvaldību vēlēšanu rezultātus, tomēr koalīcijas pastāvēšanas vārdā nevarot upurēt vērtības, tāpēc ir jāmeklē līdzsvars.

Iecerēts, ka balsojums par Kozlovska demisiju Saeimā tiks izskatīts nākamajā pirmdienā.

Par atbalstu NA iniciatīvai jau pirmdien steidzami nobalsoja ZZS valde. Turpretī neatkarīgo deputātu grupa sola balsot pret Kozlovska demisiju.

Savukārt izšķirošā būs „Saskaņas centra” nostāja šajā balsojumā. Ceturtdien SC Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs norādīja, ka SC frakcija vienoti balsos Kozlovska demisijas jautājumā. „Tas grūtākais mums būs izšķirties, kādu atbildi dosim saviem vēlētājiem par to, ja, piemēram, mēs palaidīsim garām iespēju šīs koalīcijas mocības beigt.

Izskatās, ka mūsu balsojums par neuzticību Kozlovska kungam varētu novest pie šīs koalīcijas mocības beigām. Tai skaitā varbūt pie šīs koalīcijas mocībām par eiro ieviešanu," sacīja Urbanovičs.

Urbanovičs arī apgalvoja, ka „Saskaņas centram” no NA pārstāvjiem nākuši pamudinājumi balsot par Kozlovska demisiju, ko varētu tulkot kā vēlmi aizvietot koalīcijā Reformu partiju ar Zaļo un Zemnieku savienību, kas jau solījusi demisiju atbalstīt. 

Kā vēstīts, pretēji iepriekšējos gados novērotajai klaigāšanai un dažādiem savstarpējiem apvainojumiem, leģionāru atceres pasākumi un to pretinieku aktivitātes šogad pie Brīvības pieminekļa sākās klusi. Tomēr brīdī, kad piemineklim tuvojās vairāki simti leģionāru atceres gājiena dalībnieku, pretējās nometnes pārstāvji - biedrības "Apvienība pret nacismu" aktīvisti - skaļruņos sāka atskaņot ļoti skaļu, ausīs griezošu mūziku krievu valodā.

Šāda rīcība izraisīja sašutumu un emocionālu reakciju leģionāru atbalstītāju vidū, taču Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins norādīja, ka šādu rīcību saskaņojusi Rīgas dome. Leģionāru atceres pasākuma un viņu pretinieku piketa laikā pie Brīvības pieminekļa šogad aizturēti četri cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti