Panorāma

Ar Ziemassvētku sūtījumiem pāri okeānam jāpasteidzas

Panorāma

Panorāma

Iekšlietu dienestos darbinieku piesaistei vajag lielāku algu

 Iekšlietu dienestu darbinieki prasīs lielāku algu

Palielināts atalgojums un labāki apstākļi darba vietā ir daži no galvenajiem faktoriem, kas varētu palielināt cilvēku vēlmi strādāt iekšlietu dienestos. Pašlaik Valsts policijā iztrūkst apmēram piektā daļa darbinieku, bet robežsardzē un ugunsdzēsības un glābšanas dienestā – virs 10%.

Iekšlietu dienestu vadītāji trešdien nozares konferencē aicināja jaunās koalīcijas politiķus sakārtot infrastruktūru un nodrošināt lielākas algas. Saistībā ar investīcijām iekšlietu nozare vēlētos redzēt prognozējamību, kas palīdzētu attīstību padarīt plānveidīgu, tādējādi sniedzot darbiniekiem stabilitāti. 

"Lai viņš būtu motivēts un gatavs iesaistīties to uzdevumu veikšanā, kas mums ir noteikti. Un tiešām šī ir prestiža profesija, jo tu principā palīdzi cilvēkiem, un gandarījums ir pēc tā paveiktā darba, lai kurā jomā darbotos mūsu nodarbinātais. Beigu beigās tev ir ģimene, sociālekonomiskās vajadzības, kas ir jānosedz," stāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis.

"Pašreiz iekšlietu dienestos dienošo atlīdzība ir par 36% zemāka nekā vidēji tautsaimniecībā, būtu jābūt otrādi. Vairāk nekā, es domāju, 20% tautsaimniecības vidējās izpeļņas. Regulāri tad arī indeksēt šo atlīdzību, lai būtu konkurētspējīgs atalgojums par šo visnotaļ grūto un sarežģīto darbu, ko veic robežsargi, policisti un ugunsdzēsēji," norādīja Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Konferencē tika uzsvērts, ka nepieciešams turpināt darbu pie izglītības sakārtošanas, kā arī atbalsts pie iekšējām darba organizācijas izmaiņām. 

KONTEKSTS:

Iekšlietu ministrs Kristaps Eklons ("Attīstībai/Par!") jau iepriekš norādījis, ka vajadzīgs pastāvīgs finansējums iekšlietu sektoram. Lai mērķtiecīgi varētu sākt risināt jautājumu, iekšlietu sektoram vajadzētu atvēlēt vismaz 2,5% no iekšzemes kopprodukta, un tam tā vajadzētu turpināties nākamos 10 gadus. Tāpat ziņots, ka nodarbināto trūkuma dēļ VUGD īslaicīgi un periodiski uz laiku apturēs atsevišķu mazāk noslogoto posteņu darbību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti