Iekšlietu dienestiem piešķir 330 000 eiro par darbu uz Latvijas–Baltkrievijas robežas migrantu krīzes laikā

Iekšlietu ministrijai piešķirti 331 485 eiro, lai segtu izdevumus saistībā ar ministrijas padoto iestāžu īstenotajiem pasākumiem uz Latvijas–Baltkrievijas robežas migrantu krīzes apstākļos. To otrdien nolēma valdība.

Izdevumi ir saistīti ar samaksu par virsstundu darbu un piemaksām iesaistītajiem nodarbinātajiem, nodarbināto komandējumiem, ēdināšanu, apgādi ar doto uzdevumu izpildei nepieciešamo inventāru, kā arī patvēruma meklētāju uztura un dienas naudu, un ēdināšanas izdevumiem personām, kuras atrodas karantīnā pēc ierašanās patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā.

Finansējums piešķirts par laikposmu no 1. oktobra līdz 31. oktobrim: Valsts policijai – 120 979 eiro, Valsts robežsardzei – 116 710 eiro un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei – 93 796 eiro apmērā.

Nozīmīgākie pasākumi, kurus migrantu krīzes apstākļos pilda Valsts robežsardzes amatpersonas un darbinieki: Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes vienību, un Valsts policijas struktūrvienību darbības koordinēšana uz valsts robežas, patrulēšana un apsekošana pie valsts robežas un pierobežas joslas, uzraudzība gan uz zemes, gan no gaisa, atturēšanas pasākumu pildīšana, konstatējot nelikumīgas valsts robežas šķērsošanas pazīmes, sadarbība ar medijiem un nevalstiskajām organizācijām, skaidrojot situāciju uz robežas ar Baltkrieviju.

Atbalsta sniegšanā iesaistīts arī Valsts policijas struktūrvienību personāls un resursi. Uz pierobežu tika komandētas apmācītākās amatpersonas no Rīgas un reģionālajām struktūrvienībām, kā arī iesaistītas Latgales reģiona pārvaldes amatpersonas.

Tāpat pieauga patvēruma meklētāju iesniegumu skaits. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes darbinieki papildus saviem tiešajiem darba pienākumiem veica šādus darbus: sniedza atbalstu patvēruma meklētāju dokumentācijas sakārtošanā – reģistrēja un uzskaitīja patvēruma meklētājus, sagatavoja patvēruma meklētāju lietas, iesniegumus par dienas naudas izmaksu, koordinēja patvēruma meklētāju uzņemšanu, izmitināšanu, ēdiena un pirmās nepieciešamības preču un inventāra izsniegšanu, sadarbībām ar citām valsts institūcijām un nevalstiskajām organizācijām koordinēja papildu atbalsta sniegšanu patvēruma meklētāju uzņemšanas jautājumu risināšanā.

KONTEKSTS:

2021. gada vasarā ievērojami palielinājās migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas nelikumīgi iekļūt Latvijas, Lietuvas un Polijas teritorijā. Lielākā daļa migrantu ir ieradušies no Irākas.

Baltijas valstu un Polijas amatpersonas norādīja, ka Baltkrievijas varas iestādes apzināti neliek šķēršļus robežas šķērsošanai, lai tādējādi sodītu šīs valstis par atbalstu Baltkrievijas opozīcijai un sankcijām pret Aleksandra Lukašenko režīmu.

Eiropas Savienība šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu un sola palīdzēt stiprināt ES ārējo robežu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt