Panorāma

Eiropas Komisija atvainojas Itālijai

Panorāma

Vētras dēļ oranžais brīdinājums

Valsts policijas un robežsardzes darbiniekiem 20% piemaksa

Iekšlietu dienestiem būs pieejami 2,6 miljoni eiro darbinieku piemaksām par darbu Covid-19 laikā

Ministru kabinets ceturtdien, 16. aprīlī, nolēma piešķirt Iekšlietu ministrijai (IeM) finansējumu, kas nepārsniedz 2 590 703 eiro, lai nodrošinātu piemaksas ministrijas padotības iestāžu amatpersonām par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos ārkārtas sabiedrības veselības apdraudējumā saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanu, informēja IeM.

Iekšlietu dienestiem būs pieejami 2,6 miljoni eiro darbinieku piemaksām par darbu Covid-19 laikāJānis Kincis

Piemaksas saņems Valsts policijas, Valsts robežsardzes, kā arī Valsts drošības dienesta amatpersonas.

“Tāpat kā mediķi, arī iekšlietu sistēmas darbinieki šobrīd, veicot tūkstošiem kontroles par aizliegumu ievērošanu un drošības pasākumus uz robežas, sevi pakļauj paaugstinātam inficēšanās riskam, kā arī strādā papildu darba stundas. Tas, cik ātri atgūsimies no pandēmijas, ir ne mazāk atkarīgs no dienestiem, kā no mediķiem, tieši tāpēc, novērtējot iesaistīto dienestu darbinieku darbu, uzsveru, ka viņi ir pelnījuši arī finansiālu atzinību par paveikto,” pauž iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV").

Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") ceturtdien pēc valdības sēdes norādīja, ka nauda piešķirta, lai varētu izteikt paldies tiem frontes līnijas policistiem un robežsargiem, kas pašaizliedzīgi iesaistīti cīņā ar Covid-19.

Savukārt Ģirģens uzsvēra, ka ārkārtējā situācija ir stresa tests iekšlietu dienestiem, viņu gatavībai. "Iekšlietu dienesti ir profesionāli, mēs esam gatavi, strādājam, lai palīdzētu mazināt pandēmiju," teica Ģirģens.

Viņš norādīja, ka daži iekšlietu dienestu darbinieki ir inficējušies ar Covid-19, daži atrodas pašizolācijā, kas pierāda, ka “mūsu darbinieki ir pirmajā frontes līnijās, saskaras ar cilvēkiem”, un finansējuma piešķiršana ir svarīgs signāls iekšējās drošības stiprināšanai, jo bez iekšlietu dienestiem nevar runāt par totālu valsts aizsardzību.

Savukārt Valsts drošības dienests nodrošina pasažieru datu reģistra datu nodošanu Slimības profilakses un kontroles centram, un, ja nebūtu šī dienesta darbības, epidemiologi neiegūtu nepieciešamos datus, skaidroja ministrs.

Valsts policija pastiprināti veic preventīvās pārbaudes par ārkārtas situācijas aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu (pašizolācijas un karantīnas prasību neievērošanu, cilvēku pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu u.c.). No 13. marta līdz 15. aprīlim policija veikusi 36 790 preventīvas pārbaudes, uzsākusi 664 administratīvās lietvedības, 463 resoriskās pārbaudes un noformējusi vairāk nekā 500 administratīvā pārkāpuma protokolus.

IeM norāda, ka, pastiprināti reaģējot uz izsaukumiem, kas ir saistīti ar Covid-19 izplatīšanās ierobežošanu, policijas reaģējošiem spēkiem potenciālās inficēšanās risks ir ievērojami augstāks.

Savukārt Valsts robežsardze nodrošina apliecinājumu izsniegšanu un saņemšanu no visām ārējo robežu šķērsojošajām personām, imigrācijas kontroles ietvaros uz pierobežas ceļiem nodrošina pasākumus sabiedriskās kārtības jomā, veic valsts robežu šķērsojošo personu plūsmas organizāciju Latvijas pusē, kā arī nodrošina apliecinājumu saņemšanu no visām ieceļojošajām personām, t.sk. kravu pārvadātājiem un citu valstu valstspiederīgo repatriācijas reisiem, kas caur Latviju tranzītā tiek nogādāti uz mītnes valsti.

Finanšu līdzekļus paredzēts piešķirt no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” .

Piemaksas būs par periodu no 12. marta līdz 12. maijam, izstrādāti precīzi kritēriji, un naudu novirzīs cilvēkiem, kas tieši iesaistīti Covid-19 pandēmijas mazināšanā, skaidroja Ģirģens.

Ārkārtējās situācijas ierobežojumi jākontrolē arī pašvaldības policistiem, taču par piemaksām viņiem katrai pašvaldībai jālemj atsevišķi. Lielākajā pašvaldībā Rīgā saistībā ar Covid-19 jau rīt plānots piešķirt piemaksas aprūpētājiem pansionātos un patversmēs, kā arī citiem sociālā darba speciālistiem, taču par piemaksām policistiem domes pagaidu administrācija domāšot vēlāk.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti