Panorāma

Būs jauns auto reģistrācijas nodoklis lietotiem auto

Panorāma

Agrīnu krūts vēža ārstēšanu cer atsākt tikai nākamgad

IDB: Pujāta aizturēšanu saskaņoja prokuratūra

Iekšējās drošības birojs: Pujāta aizturēšanu saskaņoja prokuratūra

Iekšējās drošības birojs (IDB) noliedz, ka Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts aizturēts pretlikumīgi un uzsver, ka darbības bija saskaņotas ar prokuratūru. Līdz ar to birojs norāda, ka ģenerālprokurors Juris Stukāns Latvijas Televīzijas raidījumā “Viens pret vienu” paudis nepatiesu informāciju.

“Šobrīd izmeklētājam nekas nav jāsaskaņo ar uzraugošo prokuroru. Mēs uzzinām post factum tad, kad viņi ir kaut ko sadarījuši, vēl jo vairāk, paziņo publiski, un uzraugošais prokurors uzzina tikai vēlāk.” Tā šonedēļ raidījumā “Viens pret vienu” ģenerālprokurors Juris Stukāns kritizēja Iekšējās drošības biroju par Valsts robežsardzes priekšnieka Gunta Pujāta aizturēšanu 4. septembrī. Birojs paziņoja, ka Pujāts aizturēts par bezdarbību, kā rezultātā valstij, iespējams, nodarīti zaudējumi vairāku miljonu eiro apmērā austrumu robežas izbūves procesā. Birojs Pujātam liedza pildīt amata pienākumus. Taču prokuratūra lika Pujātam piemērotos drošības līdzekļus atcelt.

Stukāns uzsvēra, ka birojs nelikumīgi Pujātu atzinis par aizdomās turēto: “Es esmu parakstījis prokurora iesniegumu, norādot uz pārkāpumiem, kas ir izdarīti, izmeklējot šo kriminālprocesu, un mēneša laikā gaidu atbildi no IDB direktora vai priekšnieka, kas tur viņš ir, ko viņš ir izdarījis, lai turpmāk šādus pārkāpumus nepieļautu.”

Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks šonedēļ atradās atvaļinājumā. Atbildes uz Latvijas Televīzijas jautājumiem saistībā ar Stukāna kritiku birojs piekrita sniegt rakstiski:

“Iekšējās drošības birojs (IDB) noliedz Stukāna kunga teikto, ka izmeklētājs, piemērojot aizdomās turētās personas statusu G. Pujātam, būtu pārkāpis likumu.

Iekšējās drošības biroja saņemtajā prokurora lēmumā par procesa virzītāja lēmuma atcelšanu ietvertie argumenti ir uzskatāmi par formāliem un interpretējamiem, un jāuzsver, ka IDB lēmumi nekādā gadījumā nav uzskatāmi par normatīvo aktu pārkāpumiem.”

Tāpat birojs uzsver, ka Pujāta aizturēšana bijusi saskaņota ar prokuratūru:

“Pirms tik būtiska lēmuma pieņemšanas, kā G. Pujāta aizturēšanas un atzīšanas par aizdomās turēto kriminālprocesā, izmeklētājs to vairākkārt pārrunāja un saskaņoja ar uzraugošo prokuroru un amatā augstāku prokuroru. Šo faktu apliecina e-pasta sarakste ar uzraugošo prokuroru, un no uzraugošā prokurora e-pastā saņemto lēmumu par G. Pujāta atzīšanu par aizdomās turēto projekti ar papildinājumiem, kas pilnībā tika ņemti vērā un iekļauti lēmumā par G. Pujāta atzīšanu par aizdomās turēto.”

Robežsardzes priekšnieks Pujāts norāda – kamēr turpinās kriminālprocess, austrumu robežas izbūves projekts esot apgrūtināts. Viņam lietā joprojām ir statuss kā personai, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

“Es noteikti centīšos panākt, ka kriminālprocess pret mani tiktu izbeigts. Es saskatu, ka vispār manā rīcībā nav saskatāms noziedzīgs nodarījums,” uzsver Pujāts.

Pujāts stāsta, ka ieteicis iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam ("KPV LV") rosināt izmaiņas likumā, lai Valsts robežsardzes priekšnieku iekļautu to dažu amatpersonu lokā, kuru aizturēšanai vajadzīga ģenerālprokurora atļauja. Ģirģens tajā ieklausījies un šonedēļ priekšlikumu iesniedzis Saeimai. Intervijai ar Latvijas Televīziju Ģirģenam laika nebija, tomēr preses relīzē ministrs norāda, ka grozījumi uzlabošot izmeklēšanas kvalitāti un novērsīs situācijas, kad lietas pret augstām amatpersonām beidzas bez rezultāta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt