Panorāma

B. Džonsons: labāk nomirt nekā atlikt “Brexit

Panorāma

Maskava pirms domes vēlēšanām

IDB pārbauda Limbažu policijas vadītāja rīcību

Iekšējās drošības birojs pārbauda Limbažu policijas šefa rīcību pēc divu auto sadursmes

Iekšējās drošības birojs (IDB) sācis pārbaudi par Valsts policijas (VP) Limbažu iecirkņa priekšnieka Agra Spandega rīcību, piedaloties ceļu satiksmes negadījuma vietas apskatē un dokumentu noformēšanā. Vienam no avārijā iesaistītajiem radušās aizdomas, ka likuma sargi strādāja pavirši, notikušais uz ceļa protokolā iezīmēts citādāk, bet visvairāk jautājumu raisa Limbažu policijas šefa aktīvā līdzdalība avārijas vietā.

Ceļš Alkšņi-Lēdurga-Ausmas-Mārstagi. 4. jūlijs. Zemnieks Normunds Kalniņš ar savu busiņu brauca pa galveno ceļu, kad ceļa 29. kilometrā, asā līkumā sekoja smaga sadursme ar pretī braucošo vieglo auto. "Auto atradās manā pusē, nebija nekādu variantu, pussekunde, sekunde, es paspēju tikai nobremzēt," stāstīja Kalniņš.

Zvans uz ārkārtas numuru un drīz avārijas vietā ieradās visi dienesti. Arī Limbažu policijas priekšnieks, gan ģērbies civilās drēbēs, tāpēc sākumā daudzi viņu neatpazina.

"Un gāja tieši pa to manu bremzēšanas ceļu lejā. Es viņam aizrādīju, viņš atbildēja - tu mani te nekomandēsi, kā es gribēšu, tā darīšu," par negadījuma vietas apskati stāstīja Kalniņš.

Kad otra auto bremzēšanas ceļu neviens iezīmēt nesteidzās vispār, Kalniņš notikušo sāka filmēt. Un tad viņš dzirdējis secinājumu, ka avārijas vaininieks esot viņš. To apliecinājis arī palīgā atbraukušais Kalniņa draugs Rihards, sakot: "Kad vēl dzird no malas, ka viņš ir vainīgs, jau uzreiz paraksta spriedumu, tad tā dīvaini paliek."

"Šeit ir mašīnas pēda, tā ir braukusi pa manu joslu. Mēs gājām frontāli, savukārt skicē izskatās pavisam savādāk, ka iet pa vidu. To es visu arī lūdzu noskaidrot IDB, un skatīsimies, kāds būs vērtējums," sprieda Kalniņš.

VP Vidzemes reģionālās pārvaldes Limbažu iecirkņa priekšniekam Spandegam IDB pārbaude esot pārsteigums. Savu atrašanos avārijas vietā viņš sauc par loģisku.

"Vienā no automašīnām iesprostoti cilvēki, un tā ir aizdegusies. Ņemot vērā, ka tas varēja izsaukt sabiedrisko rezonansi, es kā iecirkņa priekšnieks uz šādām avārijām esmu braucis un braukšu uz šādiem notikumiem, lai koordinētu un vadītu darbu," klāstīja Spandegs.

Viņš apgalvoja, ka nepazīst nevienu no avārijā iesaistītajiem. Arī to, kurš vainīgs, noteiks ne jau viņš, bet nozīmētā auto tehniskā ekspertīze. Inspektori avārijas vietā strādājuši kārtīgi.

Arī Spandega tiešais priekšnieks, VP Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Imants Mitrošenko nekādus pārkāpumus nesaskata.

Jautāts, vai tas ir normāli, ka policijas priekšnieki ierodas formēt avārijas, Mitrošenko teica:  "Viņš neieradās formēt avāriju. Viņš bija atbildīgais virsnieks tajā dienā par iecirkni, un tas ir viens no viņa pamatpienākumiem darbu organizēt un arī kontrolēt."

Spandega paskaidrojumu priekšnieks jau ir saņēmis. Video vēl tiks vērtēti, taču arī tajos pārkāpumus nesaskata. Jautāts, par ko liecina tas, ka netika reaģēts uz Kalniņa lūgumiem veikt mērījumus, Mitrošenko sacīja: "Dotajā gadījumā būtu bijis labāk, ja viņš nebūtu iejaucies policijas darbā."

Taču ir vēl trešais aspekts – ceļa stāvoklis un pārredzamība. Grāvmala nebija nopļauta. Un neviena zīme nebrīdina, ka līkums ir bīstams un nepārredzams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt