Rīta Panorāma

Zoom intervija ar Gunitu Piterāni

Rīta Panorāma

Intervija ar Ingu Vanagu

Intervija ar Valteru Mūrnieku

Iekšējās drošības birojs izmeklē vairākas ar austrumu robežu saistītas lietas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Iekšējās drošības birojs turpina izmeklēšanu vairākās ar austrumu robežas izbūvi saistītajās lietās, LTV raidījumam “Rīta panorāma” atklāja Iekšējās drošības biroja vadītājs Valters Mūrnieks.

Pārkāpumus tādās valsts kārtību un drošību sargājošās iestādēs kā policija, robežsardze, ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kā arī citās Iekšlietu ministrijas pakļautībā esošajās iestādēs izmeklē iekšējās drošības birojs.

Mūrnieks pastāstīja, ka birojs, kas šogad atzīmē piekto gadadienu, pastāvēšanas laikā izmeklējis 1000 procesus, gandrīz 250 lietas nosūtītas kriminālvajāšanas uzsākšanai, un notiesājošie spriedumi ir vairākos desmitos procesos.

"Mēs ļoti rūpīgi sekojam līdzi tam, kā virzās mūsu kriminālprocesi tālāk, kad esam nosūtījuši vajāšanai uz prokuratūru. Uzraudzība par mūsu kompetencē esošajiem noziegumiem un to izmeklēšanu ir ļoti stingra," sacīja Mūrnieks.

Biroja vadītājs uzsvēra, ka šajā laikā birojs spēja efektīvi izmeklēt komplicētus un sarežģītus nodarījumus, viens no komplicētajiem procesiem ir lieta par robežsardzes iepirkumiem austrumu robežas izbūvei, kas saistīts ar amatpersonu kukuļošanu miljona eiro apmērā.   

Mūrnieks sacīja, ka izmeklēšana turpinās vairākos citos ar austrumu robežas izbūvi saistītajos procesos.

Atklātas arī citas apjomīgas lietas gan policijas formas tērpu, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta iepirkumos Ventspils koncertzāles un Mūzikas skolas izbūvē.

"Pats būtiskākais ir tas, ka, ja iestādes vadītājs pats veic regulāri uzraudzību pār riskiem iestādē, šo te risku izvērtēšanu un atbilstošu rīcību, kas bieži vien iztrūkst. Vienkārši iztrūkst rīcība – zinām, ka notiek, bet nerīkojamies. Tad arī rezultāti ir labi. Ja šie faktori netiek ņemti vērā, tad ir tā, kā ir," skaidroja Mūrnieks.

Birojs “turpina darbu, neizpaliks arī lietas”, sacīja Mūrnieks.   

Šogad birojā saņemti vairāk nekā 700 iesniegumi par pārkāpumiem, no kuriem pamatoti un pierādāmi ir aptuveni ceturtā daļa. Tas ir par 14% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Visbiežāk sūdzas par Valsts policijas amatpersonām, kas gan esot saprotams, jo tieši policija ir vislielākā biroja pārraudzībā esošā organizācija, skaidro biroja vadītājs.

"Joprojām ir augsts procents tiem gadījumiem, kad tiek vērsta vardarbība pret aizturētajām personām no amatpersonu puses," atklāja IDB vadītājs.

Tieši cīņa pret vardarbību, pildot dienesta pienākumus, būs viens no darbiem, kam birojs pievērsīsies turpmākajos gados.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti