4. studija

4. studija

4. studija

Valsts kase un pārskaitījumi

Ko dāvināt 8. martā

Iedzīvotājus satrauc ziedu vairumtirgotāja nodarbošanās ar alkohola tirdzniecību

Kādā Ķengaraga ziedu bāzē, iegādājoties ziedus 8.marta svinībām, cilvēki nevarēja nepamanīt šīs ziedu bāzes pārmaiņas. Ziedu bāze sākusi tirgot arī citas preces - konfektes, svečturus, arī alkoholu. Izrādās, ja veikalam ir atļauja, tad pārdot drīkst, ko vien vēlas, taču jautājums rodas, vai to var nosaukt par vairumtirdzniecības bāzi.

Nevienam nav noslēpums, ka ziedu bāzes piedāvā dažnedažādākas puķes, bet - izrādās, ka tas nav vienīgais, ko tajās var nopirkt, un tas jau šķiet interesanti.

Vairums saka, ka ziedi, konfektes un kāds grādīgs dzēriens ir ideāls dāvanas komplekts. Tāpēc raidījums "4.studija" devās uz vietu, kur to visu var iegādāties, un stāsts nebūt nav par kādu lielveikalu, bet gan par ziedu bāzi.

"Pamanīju papildinājumus vietējā ziedu bāzē. Iepriekš tur bija tikai ziedi vien, bet tagad tur radušies arī papildinājumi: ir konfekšu kārbas, ir arī alkohols. Es pēdējā laikā vienkārši brīnījos, ka tur tā ir ļoti daudz, arī alu var nopirkt. Sakarā ar alkoholu mazliet ir tā, ka vienkārši izbrīna, bet citādi jau nekāda vaina nav, kā kuram vajag. Ziedi tur ir svaigi un, kā jau vairumtirdzniecībā, ir nedaudz lētāki," raidījumam "4.studija" stāsta pircēja Aina.

"Mums ir ne tikai, kā Jūs jau redzat, telpaugi, grieztie ziedi, bet arī ir baloni, sveces, svečturi, floristikas materiāli, mākslīgie ziedi. Varam tirgot arī alkoholu, jo ir licence, arī uz konfektēm. Pamēģinājām un kāpēc ne. Cilvēkiem patīk izvēle, jo viņi var paņemt ne tikai puķītes, bet arī konfektes vai kaut ko citu," stāsta Ķengaraga ziedu bāzes vecākā pārdevēja Irina.

Neviens netiek nosodīts, tikai rodas jautājums, vai ziedu bāzei vajadzētu tirgot tik daudz kā cita. Vienlaikus ir saglabājušās ziedu bāzes, kurās ziedi un viss ap tiem ir vienīgās tur nopērkamās lietas. "Ja tu sevi sauc par ziedu bāzi, tad arī tev būtu jānodarbojas ar ziedu vairumtirdzniecību. Ja par vairumtirdzniecību uzskata tikai to, ka pārdod ziedus pa 10, tad jā, tā ir ziedu vairumtirdzniecība. Bet nav saprotams, kāpēc alkohols un citas lietas vēl jātirgo klāt. Ja ir ziedu bāze, tad viņiem arī vajadzētu nodarboties ar ziedu vairumtirdzniecību," stāsta „Ziedu ekspresis” tirdzniecības vadītājs Edgars Jurkēvičs.

Iespējams, Ķengaraga ziedu bāze nevēlas būt kā visas, tāpēc arī piedāvā saviem klientiem ne vien ziedus, bet arī citas lietas. Ja ziedi ir lētāki nekā veikalā, tad arī alkohols šajā bāzē ir lētāks, jo netiek ņemti papildu procenti. "Mums ir nemainīga cena bez izmaiņām, bet veikalos "Rimi" tāda cena ir tikai, kad precei ir atlaide. Klienti zvana un pasūta pat veselu konjaka kasti un ziedus nepērk," vienkāršās ziedu bāzes brīnumainās pārvērtības skaidro vecākā pārdevēja Irina. Vispirms šeit bija ziedi, tad ziedi un saldumi, taču tagad tam visam klāt ir pievienojies arī alkohols. Iespējams, ka trūkst vēl tikai kosmētikas un sieviešu galantērijas, tad arī kāds Ķengaraga lielveikals tiktu izkonkurēts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti