4. studija

Kur var izlasīt Latvijas likumus?

4. studija

Aizmirstie varoņi

Vai Eiženijas ielas ozoli lemti nāvei?

Iedzīvotājus satrauc Eiženijas ielas ozolu liktenis

Eiženijas ielas iedzīvotājus Rīgā uztrauc šeit augošo ozolu liktenis. Rajonā notiek būvdarbi, bet kāds ozols ir stipri nonīcis. Rīgas dome uzskata, ka ozoliem pāri netiek nodarīts, savukārt iedzīvotāji vēlas, lai vienam no tiem tiktu piešķirts dižkoka statuss, kas nozīmētu lielāku aizsardzību, vēstīja LTV raidījums "4 studija".

Pirms vairāk nekā diviem gadiem Rīgas pilsētas būvvalde solīja, ka kokam pāri netiks nodarīts, taču vietējie iedzīvotāji, redzot kā tiek īstenots kaimiņu mājas būvniecības projekts, tomēr ir nobažījušies.

"Pirmās bažas jau piepildījās, tikko tas projekts sākās. Tur kaut kādi 30 koki tika izcirsti. Lieli - kļavas, bērzi - milzīgi koki tika izcirsti, kur tagad būve ir. Tagad te viņi kaut ko greiderē, kaut ko rok un mēs baidāmies, ka mēs paliksim bez tiem skaistajiem ozoliem," sacīja vietējais iedzīvotājs Guntars.

Dižkoku eksperts Guntis Eniņš raidījumam atzina, ka viens ozols ir jau stipri nomocīts. "Viņš ir pamatīgs invalīds – šajā pusē zaru gandrīz nav, te ir viena daļa nozāģēta. Viss vienās piepēs. Tas liecina, ka viņš ir slims," sacīja Eniņš.

Tā kā vietējiem iedzīvotājiem šķiet, ka viens no ozoliem jau ir sasniedzis dižkoka apmērus – un tas savukārt nozīmē ļoti lielus ierobežojumus attiecībā uz jebkādiem darbiem koka tuvumā - raidījums devās to nomērīt. Izrādās, ka ozola apkārtmērs ir 3,3 metri. Lai būtu Latvijas valsts nozīmes dižkoks - ozola apkārtmēram būtu jāsasniedz četrus metrus. Rīgas pašvaldība par dižkoku uzksta kokus ar 3,5 metru apkārtmēru.

Rīgas pilsētas Būvvaldē raidījumam skaidroja, ka pēc apsekošanas secināts, ka pārkāpumi ceļa izbūvē nav konstatēti. "Zemes gabalā ir uzsākti ielas izbūves darbi. Ir demontēts vecais ielas segums un ielas apmalītes, saistībā ar ko veikti rakšanas darbi aptuveni sprīža dziļumā. Ņemot vērā, ka ozola stumbrs atrodas aptuveni 3,5 metru attālumā no ielas, nekādas koka bojāšanas pazīmes nav konstatētas," sacīja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Lielākais kaitējums ozoliem ir nodarīts jau pirms vairākiem gadiem, kad ap tiem notikuši šķietami nekaitīgi zemes uzbēršanas darbi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti