Iedzīvotājus aicina iedrošināt seniorus turpināt aktīvu dzīvesveidu

Iedzīvotājus aicina kļūt par mācībspēkiem un iedrošināt seniorus turpināt aktīvu dzīvesveidu arī pēc darba gaitu izbeigšanas. Paredzēts, ka pēc lektoru apmācīšanas pensijas vecuma iedzīvotāji varēs pieteikties bezmaksas kuriem. Aizvien ir palikusi iespēja kļūt par šādu lektoru un nodot iegūtās zināšanas.

Kursos senioriem stāstīs, piemēram, kā pārdzīvot adaptācijas periodu, aizejot pensijā. Ar šo projektu paredzēt celt pensionāru dzīves kvalitāti Baltijas valstīs.

“Šie mācībspēki ir aktīvi pirmspensijas un agrīna pensijas vecuma iedzīvotāji no visas Latvijas. Viņu vidū ir gan pašvaldību darbinieki, gan sociālie darbinieki, gan pedagogi, arī citi interesenti. Projekta gaitā šīs zināšanas varēs nodot tālāk citiem senioriem,” pastāstīja Rīgas Stradiņa universitātes pārstāve Ieva Nora Gediņa.

Tālākizglītības kursi senioriemSintija Ambote

  Mācības tiek organizētas 4 moduļos. Pirmais stāsta par to, kāda ir dzīve pēc aiziešanas pensijā, kādu palīdzību var saņemt, kā uzsākt mazu biznesu. Otrajā modulī tiek runāts par to, kā saglabāt fizisko veselību, trešais – par garīgo veselību, bet ceturtajā tiek runāts par to, kā pārvarēt vientulību un izvairīties no tās.

  “Trešajā modulī, kas runā par garīgo veselību, visas grupas jau ir pilnas, taču pirmajā, otrajā un ceturtajā modulī vēl aizvien ir iespējams pieteikties gan tiem, kas sapņo kļūt par mācībspēkiem un izglītot seniorus visā Latvijā, gan arī tiem, kas interesējas par šīm tēmām,” teica Gediņa.

  Interesenti aicināti doties uz mājaslapu “vecumsnavskerslis.lv”, kur atrodami arī projekta koordinatoru kontakti.

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti