Iedzīvotāju iebildumu dēļ Robežnieku ciemu tomēr nepievienos Grobiņas pilsētai

Ņemot vērā iedzīvotāju iebildumus pret Robežnieku ciema pievienošanu Grobiņas pilsētai, Grobiņas novada dome lēmusi neveikt Grobiņas pilsētas un Grobiņas pagasta robežas maiņu, informēja pašvaldībā.

Grobiņas novada Robežnieku ciema iedzīvotāji iebilda pret ciema teritorijas pievienošanu Grobiņas pilsētai, kā to paredzēja spēkā esošais teritorijas plānojums, skaidroja pašvaldības nekustamo īpašumu speciāliste Evija Palāce.

Grobiņas novada teritorijas plānojums 2014.-2025.gadam stājies spēkā jau 2013.gada novembrī, un uzreiz pēc tā apstiprināšanas pašvaldība veica adrešu sakārtošanu atbilstoši plānojumā noteiktajam - vairākām apdzīvotajām vietām mainījās statuss, kā rezultātā adresē vairs netika iekļauts viens vai otrs ciema nosaukums. Taču nesakārtots līdz šim palika svarīgākais jautājums - Grobiņas pilsētas robežas korekcija. Tā kā Robežnieku ciems un arī Grobiņas ciems, ko faktiski veido tikai viena iela ar vairākiem nekustamajiem īpašumiem, funkcionāli ir saistīti ar Grobiņas pilsētu, jaunā pilsētas robeža saskaņā ar teritorijas plānojumu ietvertu arī šos ciemus.

Saskaņā ar spēkā esošo teritorijas plānojumu pilsētai bija plānots pievienot Robežnieku ciemu, kurā atrodas arī Zāļu iela, kas piekļaujas pilsētas ziemeļaustrumu daļai, un Grobiņas ciemu, kas savienojas ar pilsētu tās rietumu daļā, kā arī atsevišķus zemes īpašumus, kas šķir Grobiņas pilsētu no valsts autoceļa A9 dienvidu daļā. Attiecīgi izmainītos arī Grobiņas pagasta robeža.

Kā atzina Palāce, teritorijas plānojuma tapšanas gaitā šīs izmaiņas tika vairākkārt apspriestas, un tolaik pašvaldība nesaņēma iedzīvotāju iebildes. Atšķirīga situācija izveidojusies pašlaik, kad jautājums par Grobiņas pilsētas robežas koriģēšanu bija nodots publiskajai apspriešanai, lai uzklausītu iedzīvotāju viedokļus.

Publiskās apspriešanas laikā tika saņemti četri kolektīvi iesniegumi, kuros pausts protests pret iecerētajām izmaiņām. Vairāku personu iesniegumus kopumā parakstījušas 50 personas. Publiskās apspriešanas laikā domē tika iesniegtas arī 15 aizpildītas anketas, kurās pausta negatīva nostāja par pilsētas robežu izmaiņām, kas bija paredzētas saskaņā ar spēkā esošo Grobiņas novada teritorijas plānojumu 2014.-2025.gadam.

Argumenti, kādēļ iedzīvotāji neatbalsta Grobiņas pilsētas un Grobiņas pagasta robežu izmaiņas, vairumā gadījumu tika pamatoti ar finansiāliem apsvērumiem, lai nākotnē līdz ar kadastrālās vērtības celšanos nebūtu jāmaksā lielāks nekustamā īpašuma nodoklis un lai lauksaimniecības zemei viennozīmīgi nemainītos izmantošanas veids.

Kā skaidroja pašvaldībā, lēmums neveikt Grobiņas teritoriālā iedalījuma vienības - Grobiņas pilsētas un Grobiņas pagasta robežas - maiņu nozīmē, ka iedzīvotāju "varēs dzīvot, kā līdz šim", bet pilsētas un pagasta robežu jautājumu nākotnē nāksies pārplānot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti