Ārpus Rīgas

Piemājas dīķos mītošās zivis jāsagatavo ziemai

Ārpus Rīgas

''Talsu Vēstis'' žurnāliste Mārīte Raks-Lasmane par Kino atdzimšanu Talsos

Iedzīvotāju aptaujas: cilvēki Latgalē neatbalsta azartspēļu vietu skaita palielināšanu

Iedzīvotāju aptaujas: cilvēki Latgalē neatbalsta azartspēļu vietu skaita palielināšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lai izlemtu par jaunu azartspēļu organizēšanas vietu atvēršanu, Līvānu un Preiļu novados ir veiktas iedzīvotāju aptaujas. Aptaujas radīja lielu iedzīvotāju atsaucību, kurās lielākoties iedzīvotāji jaunu spēļu zāļu atvēršanu savā pilsētā neatbalsta. Balstoties uz iedzīvotāju attieksmi, Līvānu novads jau ir atteicis uzņēmumam iespēju veikt azartspēļu organizēšanu.

Līvānos šobrīd ir divas azartspēļu vietas. Un iedzīvotāji uzskata, ka šādu iestāžu skaits pilsētā ir pietiekami liels, ir pat tādi, kuri vēlētos, lai šādas vietas pilsētā nebūtu.

“Es vispār negribētu, lai viņas būtu. Man viņi nepatīk. - Negatīva, kāpēc vajadzīgas zāles, nav vajadzīgas. - Neko labu viņas nedod, ģimenes paliek bez naudas, izputina biznesus, es zinu tādus cilvēkus. - Spēļu zālēm, protams, nē. Tā ir ģimenēm nelaime, man -  paldies Dievam - tā nav, bet esmu dzirdējusi, ka tur pazūd ģimenes locekļi gan laiks, gan nauda,” tā saka līvānieši..

Pirms kāda laika Līvānos uzņēmums SIA “LVBet” vēlējās veidot jaunu azartspēļu vietu. Dome atteica uzņēmumam divas reizes. Pirmoreiz, jo izvēlētā vieta neatbilda likumam, kas nosaka vietas, kur atļauts organizēt azartspēles. Tad uzņēmums iesniedza pieteikumu vēlreiz, par savu darbības vietu norādot jau citu adresi. Lai noskaidrotu iedzīvotāju domas par trešās azartspēļu vietas atvēršanu pilsētā, tika rīkota aptauja. Iedzīvotāju atsaucība bija liela, piedalījās vairāk nekā 1220 iedzīvotāju, no kuriem 96 procenti neatbalstīja azartspēļu vietu skaita palielināšanu Līvānos. Nobalsot varēja tikai vienu reizi no vienas IP adreses. Līvānu novada domes deputāti uzņēmumam, balstoties uz iedzīvotāju aptauju atļauju uzsākt darbību, atteica.

“Iedzīvotāji satraucas, ka pieaugs atkarības, ka varētu palielināties to personu skaits, kas nokļuvušas parādos, kas ir nokļuvušas kaut kādās atkarībās.

Bažas pastāv par to, ka ir jaunie cilvēki, kas iet garām šīm spēļu zāļu vietām, jo tās visas ir centrā. Tur, kur ir netālu arī izglītības iestādes, autoosta un notiek šī iedzīvotāju kustība. Var rasties iedzīvotāju interešu aizskārums,” norāda Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietniece Ginta Kraukle.

Arī Preiļos šobrīd ir divas spēļu zāles. Saņemot iesniegumu par vēl vienas spēļu zāles atvēršanu, arī Preiļos tika rīkota iedzīvotāju aptauja. No 590 iedzīvotājiem trešās spēļu zāles atvēršanu neatbalstīja 91 procents iedzīvotāju. Lēmums gan vēl domes sēdē par atļaujas izsniegšanu nav skatīts. Pats uzņēmējs iesniegumu atsauca, lai sakārtotu dažādas formalitātes. Preiļu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Juris Želvis norāda, ka iedzīvotāju lēmums jāņem vērā, tomēr norāda arī uz to, ka azartspēļu zāles ir sava veida uzņēmējdarbības veids, tāpēc šis jautājums nevar tikt skatīts tiks viennozīmīgi. Uzņēmējs atkārtoti sniedzis iesniegumu pašvaldībā vēl nav.

“Ja šis komersants izpilda visas prasības, tad pašvaldībai grūti viņam atteikt, tāpēc šeit bija svarīgi noskaidrot iedzīvotāju viedokli, lai mēs varam likt pretī kaut kādus argumentus, kāpēc mēs neatļaujam. Neatļaujam, jo iedzīvotāji nevēlas,” atzīst Preiļu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Juris Želvis.

Līvānu novads, pasakot skaidru ''nē'' trešajai azartspēļu zāles vietai savā pilsētā, apzinās, ka lēmumu uzņēmējs var apstrīdēt.

Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietniece Ginta Kraukle uzskata, ka juridiski ir nepieciešami stingrāki kritēriji, kas palīdzētu pašvaldībām vairāk ierobežot azartspēļu zāles vietu atvēršanu.

“Savulaik bija iestrādāts likumos, ka pašvaldība drīkstēja noteikt vietas savās pašvaldībās attiecībā uz azartspēļu zālēm. Šobrīd šis regulējums likumā ir izņemts, un mēs nevaram kaut kādas teritorijas ierobežot, likums skaidri un gaiši pasaka, kurās vietās nedrīkst būt azartspēļu zāles, tur ir vesela virkne uzskaitīta; veikalos, tirgus laukumos, izglītības iestādēs un tā tālāk. Bet, ja šis bizness tiek organizēts kaut kur citur, tad ir ierobežotas iespējas pašvaldībai lemt par to, tas ir sarežģīti. Bet, ja būs 10 pieteikumi, vai tiešām mēs visiem desmit atļausim šo biznesu?” vaicā Ginta Kraukle.

Arī Smiltenes un Alūksnes novada pašvaldības šā gada vasarā nav ļāvušas atvērt jaunu spēļu zāli savā pilsētā, tā bijusi tā pati firma SIA “LVBet”, kas mēģinājusi veidot azartspēļu organizēšanas vietu arī Līvānos un Preiļos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti